NepropásněteTipy na výletyVolný časZajímavosti z kraje

Milady, Aquaman, Perinbaba i Wonka: Na co v prosinci do kina v Milovicích?

Čekání na Vánoce se může občas dětem zdát nekonečné. Tak proč ho nezkrátit třeba tím, že celá rodina zajde do kina? Animované pohádky pro děti, romantické komedie pro maminku, něco trochu strašidelného pro tátu. V prosincovém programu kina v Kulturním domě Milovice si vybere každý. A navíc se tam toho dá podniknout i víc…

Josefovské tůně, kousek přírody ve vojenských Milovicích

Tanec, mše, retro hudba

Znáte KD Milovice? Pokud ano, jistě vás nepřekvapí, že se tu čas od času konají různé akce různého ražení. Promítají se tu filmy, hraje se divadlo, ale můžete sem zajít i na koncert či na mejdan. V prosinci nás například čeká již podvanácté Video Retro Party, plná retro taneční hudby i videoklipů. Bavit se může přijít každý, komu už bylo osmnáct let. Za 100 Kč můžete v sobotu 9.12. od 19 hodin podniknout výpravu do minulosti. A můžete v ní setrvat až do dvou do rána.

Kdo by nechtěl sám zazářit na parketu, ale raději by chtěl nějaké ty kroky a choreografie okoukat u zkušenějších, může ve čtvrtek 14.12. od 18 hodin navštívit Dance Emotion Academy, kde se představí taneční týmy ze školy Dance Emotion z Lysé nad Labem. Vstup je zdarma.

Na svátky pak dokonale naladí Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Velký sál KD se jejími tóny rozezní v sobotu 16. 12. od 19 hodin. Dospělí mají vstup za 200 korun, děti a senioři pak za 150.

Něco speciálního si milovické kulturní centrum chystá i na poslední den v roce, ovšem o tom vám chceme něco podrobněji říct ještě v samostatném článku.

Krvavé Vánoce, zamilovaný Hádek i namakaný Aquaman

Teď přijměte naše pozvání do kina. Ve čtvrtek 7.12. nás čeká kinopremiéra, a to norského snímku s vtipným názvem Šťastné a krvavé (uváděn s českými titulky). Film o naivní americké rodince, co se před svátky přestěhuje do Norska, v sobě kombinuje prvky hororu i komedie. Víc naznačuje anglický název, který bychom volně přeložili jako – Něco je ve stodole… Takže děti tentokrát nechte doma. Za 150 korun se pojďte trochu vylekat a hodně zasmát.

Pokud dáváte přednost filmům o superhrdinech, jistě si nenecháte ujít film Aquaman a ztracené království, které bude v českém znění k vidění v pátek 22.12. Kromě svalnatého fešáka jménem Jason Momoa, který se opět zhostil titulní role, můžete v obsazení najít i další zvučná jména – Patrick Wilson, Dolph Lundgren, Nicole Kidman, Ben Affleck, Amber Heard a další.

Nějaké ty akční scény jistě čekají i diváky filmu Tři mušketýři: Milady. Známá předloha Alexandera Dumase v novém pojetí, rozdělená na dva díly. Druhé pokračování by nám mělo příběh, který se rozehrál ve snímku s podtitulem D’Artagnan, uzavřít. V titulní roli se představí nádherná a tajemná Eva Green, coby Athos jí bude sekundovat charismatický Vincent Cassel. Film je uváděn s českými titulky.

Z české kinematografie pak KD Milovice uvede film Lítá v tomKryštofem Hádkem, Kristínou Svarínskou a Taťjanou Medveckou. Ve čtvrtek 21.12. nás čeká kinopremiéra této romantické komedie. V ní se hlavní hrdina zamotá do vlastních lží, ale možná díky tomu pozná tu pravou.

Růžový Slon i film Bernáškové: Boleslav zažila peprnou Dámskou jízdu

Disney i superhrdinové

A teď už musíme přejít k pohádkám, aby to dětem nebylo líto. V období adventu jsou pro ně nachystané hned dva animované filmy. Prvním z nich je novinka od Disneyho s názvem Přání / Wish. Poznáme zde dívku Ashu a vesmírnou kouli Hvězdu, které spojí jedno přání. Čeká je náročná výzva. Podaří se jim zachránit říši Rosas?

Animovaný snímek, který v Milovicích uvidíme v neděli 10.12. od 14 hodin, se mže pyšnit i skvělým obsazením českého znění. V hlavní roli se představí muzikálová hvězda Felicita Victoria Prokešová (Okno mé lásky v Divadle Broadway, Cikáni jdou do nebe v Divadle Bez zábradlí a další), doplní ji dámy Tereza Bebarová (Světlana z Ulice i moderátorka Peče celá země), Ivana Korolová či Jitka Čvančarová. A z pánů uslyšíme Davida Novotného (hvězda Kukaček a český hlas Barneyho v Jak jsem poznal vaši matku), Petra Štěpána, Vojtu Drahokoupila (známý ze Survivora, Tvoje tvář má známý hlas a též muzikálu Muž se železnou maskou), Josefa Feča (o něm jsme psali například v souvislosti s Branickým zázrakem) a dokonce i Jaroslava Satoranského.

Klus a bezdomovci na Letní scéně Voděrádky. Pohled na muzikál Branický zázrak

Další nedělní odpoledne, tedy 17.12. bude patřit francouzskému snímku s názvem Kouzelná Beruška a Černý kocour ve filmu. Dětští diváci už pravděpodobně hlavní postavy znají ze stejnojmenného seriálu, tento film ale ukáže, jak se tito superhrdinové dali dohromady a kterak začali dohlížet na to, aby byla Paříž v bezpečí před zlem. Stejně jako v případě Přání, i zde se můžeme těšit na muzikálová čísla. Shodou okolností i zde se v českém znění blýskne Josef Fečo, a to v roli Černého kocoura. Kouzelnou beruškou se stane Anežka Saicová.

Konec roku s Perinbabou i Wonkou

Nějakou tu pohádku v kině pak můžete dětem věnovat rovnou i pod stromeček, tedy za předpokladu, že vás přes svátky a vánoční prázdniny mohou v práci postrádat. Od 26.12. až do 29.12. si KD Milovice na každý den, vždy od 17 hodin, připravilo film vhodný pro celou rodinu, vždy v českém znění.

Milovníky příběhů Roalda Dahla jistě zaujme film Wonka, který dějově předchází oblíbené pohádce Karlík a továrna na čokoládu. V hlavní roli mladší verze Willyho Wony se představí Timothée Chalamet, v českém znění se o něj podělí hned dva páni. Dialogy za něj namluvil Daniel Krejčík (exceluje v divadle, například v Šakalích létech či Absolventovi), o pěvecké pasáže se postaral Jan Cina, známý například z pohádky Čertí brko.

Zajímavá pro rodiče bude pak jistě i pohádka Perinbaba a dva světy, jelikož se jedná o pokračování známé slovenské pohádky z roku 1985. Oba díly natočil režisér Juraj Jakubisko, ačkoliv premiéry druhého dílu se již nedočkal.

V rámci povánočního programu se můžete dále těšit i na filmy Mlsné medvědí příběhy: Na pól a Ptáci stěhováci.Vstupné na všechny dětské filmy činí 130 Kč. Tak co, už jste si vybrali? Níže naleznete kompletní prosincový program KD Milovic. Případně navštivte jejich webové stránky pro více informací či nákup vstupenek online.

KD Milovice, program v prosinci

Související obrázky: