Nepropásněte

Festival Žijeme tu spolu startuje už zítra! Nabídne kulturu i veřejnou debatu s ministrem Jurečkou

Milovický domov Mladá propojuje místní komunitu na jedinečném hudebním festivalu. Ten se odehraje již 26. května 2023. V rámci nabitého programu vystoupí klienti spřátelených zařízení sociálních služeb, děti z místních uměleckých, mateřských a základních škol, nestátních neziskových organizací i dobrovolných spolků. Program podpoří i Policie ČR a Dobrovolní hasiči, stejně jako zástupci Milovického Sokola.

Program festivalu Žijeme tu spolu odstartuje již ve 13 hodin a bude probíhat ve třech paralelních částech, kterými je hlavní festivalový program, diskuse pro odbornou i širokou veřejnost na téma „Jak se žije lidem s postižením“ a program pro děti.

Veřejná diskuse „Jak se žije lidem s postižením“

Svoji účast, a také hudební vystoupení, přislíbil ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka. Po zahájení akce se pan ministr přemístí do stacionáře Domova Mladá k veřejné diskusi „Jak se žije lidem s postižením“. V rámci veřejné diskuse vystoupí také pan radní pro sociální oblast Středočeského kraje Mgr. Martin Hrabánek, náměstek Ministerstva zdravotnictví Václav Pláteník, starosta města Milovice Milan Pour, starosta města Lysá nad Labem Karel Marek a další odborníci. Po jejím skončení je v plánu tisková konference, na níž bude prostor k individuálním rozhovorům.

Finanční problémy, pochybnosti, velká posmrtná sláva… Líbila by se Josefu Mánesovi jeho výstava?

Ve stacionáři následně proběhne ještě další program.  Zájemci si zde budou moci prohlédnou fotografie z Domova Mladá a každou půl hodinu zde na velkoplošné obrazovce poběží jeden z krátkých filmů se kterými Domov získával ceny na festivalu Mental Power Fest.

Festival

Hlavní festivalový program si diváci mohou vychutnat v horní části zahrady na velkém podiu. Jako první vystoupí uskupení Čóro Muzikoj, po něm budou následovat hudební a divadelní představení klientů spřátelených zařízení sociálních služeb a místních škol a školek.

Po nich vystoupí další kapely jako Lachtani, Laďa, Comedy & Beat a rockový Simias.

Program

13:00 Zahájení festivalu

13:30 Čóro Muzikoj

14:30 Dobrá nálada

14:45 Pěvecký sbor Hrádeček

15:00 Čágo Belo

15:15 Radek Veselský na varhany

15:30 Pěvecký sbor Domova Laguna Psáry

15:45 ZŠ TGM Milovice

16:00 MŠ Sluníčko

16:30 ZUŠ Lysá nad Labem

18:00 Lachtani

19:00 Laďa

20:00 Comedy & Beat

21:00 Simias

Poslední vystoupení je plánováno na jednadvacátou hodinu.

Příchozím bude k dispozici food court a také tržiště výrobků s možností jejich nákupu, nakoupit bude možné například od Domova na Hrádku, Laguny Psáry, Domova Pod Skalami Kurovodice, Zvonečku Bylany, Bistra Příběh, Mela Sedlčany, či Domova Barbora Kutná Hora.

Program pro děti

Nebudou se nudit ani děti pro něž je připraveno například stříkání hasičské pěny. Po celou dobu festivalu si pak mohou užívat řadu stanovišť s hrami, chybět nebude milovické rodinné centrum, či Point Milovice. Ochotní dobrovolníci z jednoty Sokol Milovice přivezou překážkovou dráhu a jako překvapení budou mít svého maskota. Účast přislíbili také policisté, kteří předvedou ukázky policejní práce.

 Doprovodný program

Food Court

Tržiště výrobků

Hry pro děti

Stříkání hasičské pěny

Ukázky práce policie ČR

Rodinné centrum Milovice

Pint Milovice

Sokol Milovice

Domov Mladá

 

Související obrázky:

Napsat komentář