Nepropásněte

Woody, Jessie a další hračky znovu ožívají… a s nimi i tablet: Jak se povedlo Toy Story 5?

Šerif Woody, Buzz Rakeťák i kovbojka Jessie se vracejí. Již popáté ožívají díky novému filmu Toy Story 5. Co od něj čekat?

 

Visací zámek v Loděnici. Punkový večírek na jedničku

První díl Toy Story či Příběhu hraček měl premiéru již v roce 1995, a tak není divu, že už na něm vyrostla minimálně jedna generace. Postupně přibývala další pokračování a vznikla oblíbená animovaná série, která je leckdy důležitá víc pro nás dospělé než pro naše děti. 
 
Stejně jako čtyřka z roku 2019, je i nejnovější Toy Story primárně pro malé diváky, už jsou to filmy rychlejší a akčnější, přesto si tyto animáky stále zachovávají to, co je vždy činilo výjimečnými – silný příběh plný emocí a humoru. Tato série zkrátka dokáže pobavit a rozesmát vypointovanými hláškami, zároveň ale dojde i na slzy. Já osobně jsem neplakala snad jen u jedničky, jinak je to vyloženě jistota. Též pětka naše slzné kanálky nešetří, naopak na nostalgickou strunku zabrnká hned v úvodu, kdy si připomínáme backstory kovbojky Jessie a její první majitelku. V tomto díle se k tomuto tématu navíc ještě vrátíme několikrát a dozvíme se i něco nového. 
 
Dalším důležitým prvkem v ději je pak paradoxně velmi aktuální téma – vzestup moderních technologií. Malá hrdinka Bonnie dostává svůj první tablet a na své dřív tak milované hračky zapomíná. Jak tento souboj techniky versus klasických hraček dopadne, již nebudu prozrazovat. Ve výsledku se mi ale nová postava žabího tabletu jménem Žabletka moc líbila a ocenila jsem, že ač působí jako záporačka, i ona chce ve výsledku pro Bonnie jen to nejlepší.
 
Nováčků přibyde ještě víc, ale vtipná vedlejší zápletka pak patří opět Buzzovi, ovšem nejen tomu našemu, ale i v podstatě armádě tvořené modernějšími verzemi této hračky. Řekla bych, že je to přiznané pomrknutí k druhému dílu, ovšem vůbec to nevadí, naopak mě to moc bavilo. Koneckonců druhý díl mám obecně nejraději. Dokázala bych si představit i nějaké cameo postav z třetího dílu, přiznám se, že mi docela schází Ken. 
 
Film jsem zhlédla v letním kině v rámci dovolené v Itálii a byl to skvělý zážitek, na druhou stranu už se moc těším, až zajdu na Toy Story 5 i u nás. Důvod je jediný – dabing. Ten máme totiž podle mě naprosto luxusní a jsem nadšená, že se i po letech povedlo sehnat hlavní hvězdy – Michala Dlouhého, Báru Munzarovou a Zbyška Pantůčka. Ba co víc, do vedlejší role dinosaurky Trixie se opět vrátila i Uršula Kluková. Já už se prostě nemůžu dočkat. A co vy?
 

Loučeň jako kolébka českého fotbalu… Co dalšího nám přinesli Thurn-Taxisové?

Související obrázky: