Tipy na výletyVánoce

Nová štědrovečerní pohádka Klíč svatého Petra: Kam dojdeme po stopách princezny?

Tentokrát se v našem putování po stopách vánočních pohádek podíváme na zámek Sychrov. Je sice pravda, že neleží ve Středočeském kraji, ale zase v sobě ukrývá lokace minimálně ze 3 pohádek. Víte, o jaké jde?

Které kuchyni vládla Dorota Máchalová? Potřetí jdeme po stopách vánočních pohádek

Dloubání do zábradlí zakázáno

Nebudeme vás dlouho napínat, první pohádku už jsme ostatně u nás na webu probírali. Jde o krásnou ZlatovláskuJorgou Kotrbovou a Petrem Štěpánkem v hlavních rolích. Ač si jistě na první dobrou vybavíte spíše Červenou Lhotu, kde bydlela Zlatovláska s tatínkem a sestrami, pohádka začíná i končí právě na Sychrově coby sídle zlého pana krále.

Zahrálo si zde průčelí, ale i nádvoří (kde pochodovali vojáci), podívali jsme se i do několika místností a dokonce se zdá, že si filmaři vypůjčili i nějaký místní nábytek, třeba když pan král ochutnává víno, které mu Jiřík nalévá.

Také v úvodní písničce, kdy Jiřík všem přeje dobré ráno a nese snídani, vidíme něco málo ze Sychrova, v čele se schodišťovou halou, kudy v rámci prohlídky zámku prochází řada návštěvníků i dnes, bohužel i takoví, co se nezdráhají si ze zdobeného zábradlí z dílny řezbáře Petra Buška kousek vydloubnout. Samozřejmě je to zakázáno.

Filmové záběry: Sychrov v pohádce Zlatovláska

Obrázek 1 z 59

Babička přichází do zámku, ale vzala to očividně přes park.

Řádila tu i Závist

Stejnou halu, které vévodí také socha Jindřicha II. Rohana, jednoho z někdejších majitelů Sychrova, jsme pak mohli zhlédnout též v o poznání mladším pohádkovém filmu, a to v Nesmrtelné tetě Zdeňka Zelenky z roku 1993. Probíhá tudy král Ctirad (Jaromír Hanzlík), přičemž rádcové jsou z něj nešťastní. Zvenku už to ale Sychrov samozřejmě není, tato pohádka je nejvíce vizuálně spjatá s Vranovem nad Dyjí.

Do třetice všeho pohádkového se na Sychrov vracíme i letos v rámci nové štědrovečerní pohádky režiséra Karla Janáka s názvem Klíč svatého Petra. Z fotek z natáčení, které se dostaly na veřejnost již před odvysíláním pohádky, je Sychrov, respektive pohled na něj z parku, jasně vidět ve chvílích, kdy se setkáváme s králem (Petr Nárožný) a také jeho dcerou, princeznou v podání Sáry Korbelové.

Tu jsme v menší roličce poznali například i v pohádce Princezna zakletá v čase 2, jinak hrála také Emu v lechtivém seriálu Sex O’Clock z produkce Voyo.

Detektivní kancelář IRLENA, sex a početí v sanatoriu i borec na konec: PODCAST o seriálu Zlatá labuť

O čem bude pohádka?

Do krádeže klíče svatého Petra jsou zapleteni tři lidé – zloděj Vilém (Mark Kristián Hochman), podvodnice Emílie (Berenika Kohoutová) a Tobiáš (Filip Březina), který je v tom ale úplně nevinně. Při přetahování o uloupené věci skončí všichni tři v zámeckém rybníku u vodníka (Lukáš Příkazký) jako dušičky.

Když se ocitnou před nebeskou bránou, svatý Petr je pošle zpátky na zem, aby ve stanovené lhůtě pátrali po klíči, jinak přijdou do pekla. Pátraní je zavede na zámek, kde je čeká, kromě krásné princezny a krále, setkání se zrádnými kancléři (David Novotný a Sabina Remundová) a jejich prohnanými plány.

Tolik nám o pohádce z pera Petra Hudského prozrazují oficiální texty, ještě tedy kromě toho, že se nenatáčelo pouze na Sychrově, ale též na Zvíkově a také ve Slavonicích. Ještě doplníme, že Mark Kristián Hochman možná sice není jméno zcela „profláklé“, ale fanoušci seriálu Zlatá labuť v něm jistě poznají Jakuba, nezdárného někdejšího snoubence Alenky (Simona Lewandowska), která ovšem miluje někoho úplně jiného…

Seriáloví znalci jistě ocení i to, že pohádka opět svádí dohromady Novotného a Remundovou coby jeden pár ze seriálových Kukaček, rovněž z České televize.

Klíč svatého Petra

Obrázek 1 z 7

Berenika Kohoutová Foto: Jarosla Fikota, Česká televize

Související obrázky: