FotoreportážeZajímavosti z kraje

Video: Kazmův „totem“ ze hry o milion stále stojí nad Lysou. Odveze si ho?

Kazmova hra o jeden milion dolarů už dávno skončila jeho „totem a menhiry“ pořád stojí na louce nad Lysou nad Labem. Místo vlastně ani moc nepustne. Koš stále někdo vynáší, totem, který vlastně v příběhu neměl žádnou pořádnou funkci ale ne a ne zmizet.

Když Kamil Bartošek alis Kazma ohlásil, že natočil film, ke kterému se pojí hra o milion dolarů, tak se strhla obří vlna zájmu. Autoři slibovali, že půjde o první filmový počin, který se z pláten kin přenese do reality, což se v podstatě stalo.

Tisíce lidí chodili k bankomatu na pražském Výstavišti a zkoušeli číselný kód k prosklenému sejfu, v němž se peníze nacházeli, nikdo jej však neotevřel. Přitom řešení bylo triviální. Stačilo koukat na film, zapisovat si čísla v něm schovaná a v pořadí tak jak šla za sebou je naťukat do bankomatu. Nikoho to ale nenapadlo. Peníze tak Kazma rozprášil na pole, na němž jej spousty zaregistrovaných lidí, kteří včas obdrželi polohu na níž budou z nebe pršet prachy, posbírali.

Barokní oáza klida v srdci Prahy: Už jste navštívili Vrtbovskou zahradu?

Totem a menhiry, které nakonec v celém příběhu nehráli vůbec žádnou roli však na poli nad Lysou nad Labem stojí i teď. My jsme se tam vydali v neděli 12. května. Právě odtud odjížděli dva muži a po mě přicházel další, který přijel na skútru. Vypadá to tedy, že je o tuto atrakci pořád zájem.

Dávno ale nefunguje odpočet a ani hudba, kterou bylo možné spustit po zmáčknutí tlačítka. Odveze si Kazma tento „skvost“, nebo s ním má další plány? Neměl by zmizet, byť je podle Katastru nemovitostí Kazma spolumajitelem louky, na kterém stojí, když je dávno po hře?

Foto: Zuzana Kodrlová Zelenkova 

Kazma natočil „fajn biják“. Rozuzlení Onemanshow: The Movie hledejte v Lysé nad Labem

Související obrázky: