Zajímavosti z kraje

Kazma natočil „fajn biják“. Rozuzlení Onemanshow: The Movie hledejte v Lysé nad Labem

O víkendu jsme zašli na „Kazmův novej biják“ a musím říct, že moc nechápu tolik negativních recenzí. Možná si spousta lidí myslela, že to nebude film, ale kdo ví co jiného, třeby jeden obří prank (nachytávka). Každopádně, já to nijak zvlášť „hejtovat“ nemůžu.

Mlčeti zlato, ale smích vítězí… Energický Čenský a rázná Morávková pobavili Kačinu

ONEMANSHOW: The Movie naprosto naplila mé očekávání. Už před návštěvnou kina bylo jasné, že půjde o film, který skončí v realitě při hledání balíku peněz. A jestli to někdo neodhadl z prezentací a trilerů, tak řeknu jen jedno slovo – nechápu.

Film nejen pro „děti“

Kazmova (vlastním jménem Kamil Bartošek) práce celkem baví. Možná jde někdy za hranice únosnosti, ale i tak, fanouškovskou základnu má pěkně širokou a rozhovně to nejsou je „děti“, ale klidně i třicátníci a starší. Navíc asi nikdo nemohl očekávat film hodný Oscarů, nebo dobře, alespoň těch Českých lvů.

ONEMANSHOW: The Movie je jednoduše delší ONEMANSHOW. Stominut je tak akorát a Kazma odvypráví celý příběh, který je částečně jasná fikce a částečně dokument o tom, jak zakopali a nechali veřejnost hledat auto schované v lodním kontejneru.

VIDEO: Podívejte se na Šišku v denním světle. Na víkend ZOO Praha chystá řadu akcí

Zároveň si Kazma snímkem zavzpomínal na přítelkyni Andreu Kalousovou, s níž zřejmě vztah skončil po pěti letech velmi narychlo. Na svoje si tak přijdou i romantické duše. Filmu tedy nechybí nic z toho, co byl měl mí správný hollywoodský biják – je tam akce, drama, humor i láska.

Hra o milion dolarů

Peníze podle indicíi hledat nepůjdu, ale film chválím i kvůli tomu, že dokáže dostat lidi do kinosálů opakovaně. Řada z diváků totitž určitě půjde do Lysé nad Labem, kde jsou tajemné runy, podle nichž lze nalézt kód k zámku od pokladu v podobě 1 milionu dolarů, jež hlídá ozbrojené komando na pražském Výstavišti. Film je plný indícií, které si napoprvé určitě nezapamatujete. A kartička nutná k otevření trezoru funguje pouze jednou, na další pokus potřebujete další kartičku, přičemž v oběhu je jedna speciálníh výherní, která umí trezor otevřít i bez nutnosti kódu.

Po dlouhé době je to celkem osvěžující snímek, prospěšný kinům i divákům, kteří se u něj určitě pobaví. A někomu možná přinese i balík peněz – teda pokud se z toho nevyklube ještě nějaká další nachytávka.

Autor: Alena Píchlová

Související obrázky:

Napsat komentář