DivadloNepropásněteVolný časZajímavosti z kraje

Letní kulturní boom na Kačině: Hity Karla Gotta i muzikálové Maminy s Lucií Bílou

Od opery, přes Karla Gotta a francouzskou komedii k hitům kapely Queen až po zábavný koncert pro děti a muzikálovou komedii o strastech a radostech mateřství. Tak taková bude letos Kultura pod hvězdami na Kačině.

Jak probíhá výcvik asistenčních psů? Zapojí se i vězni

Kdo by si nebyl jistý, tak Kačina je náš empírový klenot v okrese Kutná Hora. Sídlí zde Muzeum českého venkova a především se tento zámek pyšní i naprosto nádherným a prostorným parkem. Nádvoří zámku pak letos v sprnu přivítá hned 6 kulturních akcí. První z nich bude uvedení opery Prodaná nevěsta od Bedřicha Smetany. Ve zkrácené verzi a v komorním provedení známé klasiky se představí Tereza Mátlová nebo Bronislava Smržová v roli Mařenky, Peter Berger, Martin Šrejma, či Peter Malý jako Jeník a Daniel Hůlka coby Kecal. Jako ozdoba pro oko budou jistě i kostýmy Romana Šolce (ten měl například na starosti kromě řady divadelních představení i minulou řadu StarDance). Proč bychom se netěšili se na Kačině ozve již ve čtvrtek 8. srpna od 19 hodin. Páteční večer 9.8. od 20 hodin bude pro změnu patřit koncertní verzi hit muzikálu Čas růží, který z písní Karla Gotta poskládal Sagvan Tofi. Ten také jednu z rolí v díle sám ztvárňuje a neměl by chybět ani na Kačině. Doplní ho Jan Kopečný v hlavní roli, Petr Ryšavý coby jeho věrný kamarád, Markéta Schimmerová Procházková coby osudová žena a Ivana Jirešová, hvězda Ordinace či Survivora, která předvede spolu s Tofim i »Zvonky štěstí«.  

V sobotu se diváci mohou těšit hned na dvě akce, nejprve publikum rozehřeje francouzská komedie s názvem Dokud nás milenky nerozdělí. Ostatně už loni jsme na Kačině měli možnost vidět Danu Morávkovou a Jana Čenského v kousku nazvaném Mlčeti zlato, což jen svědčí o tom, že téma manželství a nevěry je zkrátka pořád oblíbené. Tentokrát ale dvojici ztvární pro změnu Vladimír Kratina s Veronikou Freimanovou. Jejich dceru Dianu hrají Jana Bernášková nebo Karolína Vágnerová. Kateřina Lojdová či Štepánka Křesťanová zase předvedou plejádu milenek a postavu jménem Tom ztvárňuje Luděk Nešleha. Program začíná již v 16:30. Štafetu si následně od 20:30 přebere pořádně nadupaná show jménem Freddie. Možná už vás napadlo, že tady půjde o hity kapely Queen. Zazní jich rovnou 27 a těšit se můžete na řadu osobností z muzikálového světa. Například na Romana Tomeše, který se zde převtělí právě do titulní úlohy Freddieho Mercuryho. Dále tu hrají Jan Kříž či Peter Strenáčik, Kateřina Bohatová nebo Tereza Nekudová, Přemek Pálek v alternaci s Lukášem Burianem, Romana Goščíková nebo Charlotte Doubravová a další.

Jedna rodina PODCAST: Sexy klokan, křížová výprava proti Petře a smrt dobrého seriálu

Také neděle coby poslední den programu na Kačině se bude odehrávat v duchu hned dvou různých vystoupení. Je to ale zase hezky vymyšleno, protože po obědě (od 14 hodin) si na své přijdou ti nejmenší díky koncertu zpěvačky BibiBum. A večer, až se je třeba podaří uspat (což půjde snadno, když budou hodně vesele tančit na koncertě:)), si můžou oddech dopřát také jejich rodiče. Ideálně se sklenkou vína v ruce. V té nejlepší společnosti muzikálu Maminy z produkce Divadla Lucie Bílé, který vstoupí na scénu od 20 hodin.

V muzikálu podle libreta Sue Fabisch, která stojí i za hudbou, narazíte na řadu veselých písní, dojde i na nějaké to dojetí, ovšem hlavně vás pobaví různé situace, které jako by byly vystřižené z reálného života maminek, našich superhrdinek. Sledujeme zde příběhy čtyř žen a matek, které jsou každá jiná, přesto jsou ale kamarádky. Matka pěti dětí Barb v podání Pavlíny Ďuriačové či Terezy Hálové je pěkně od rány, Brooke alias Iva Pazderková, Kateřina Pechová nebo Michaela Zemánková chce mít zase všechno pod kontrolou a miluje slevy v obchodech. Amy čili Markéta Schimmerová Procházková nebo Markéta Poulíčková čeká své první miminko a je nervózní, jestli všechno zvládne. Coby svobodnu matku Tinu můžete vidět (bez alternace) přímo Lucii Bílou. Tina se sice tváří, že si od dětí ráda odpočine, ale když je dá na víkend jejich otci, poznáme, jak je to pro ni ve skutečnosti těžké.  Pokud by vás toto představení zajímalo trochu více dopodrobna, můžete si přečíst i mé dojmy z představení uveřejněné na webu Očima7.  A nebo si prostě kupte lístky na Kačinu a užijte si skvělou oddechovku rovnou pod širým nebem. Přejeme příjemnou zábavu! 🙂

Mlčeti zlato, ale smích vítězí… Energický Čenský a rázná Morávková pobavili Kačinu

Související obrázky: