Zajímavosti z kraje

Informace na prvním místě. Valná hromada Asociace autoškol měla úspěch

Asociace autoškol má za sebou valnou hromadu. Ta se uskutečnila 23. listopadu v hotelu Port na břehu Máchova jezera. Její členové se zde sešli kvůli tomu, aby si odhlasovali pro asociaci důležité dokumenty. To však nebylo zdaleka všechno. Den se nesl hlavně v duchu informací a posluchači se mohli dozvědět plno zajímavých novinek z oboru dopravy a autoškolství celkově. Nechyběli ani zajímaví hosté – například z ministerstva dopravy, organizací souvisejících s autoškolstvím, nebo dopravní psycholog.

Akce začala v devět hodin dopoledne. Prvními body jednání bylo právě schvalování důležitých dokumentů. Poté už se mikrofonu mohli ujmout jednotliví řečníci.

Pitomá pauza Carrie a Aidana a chcete Mirandu domů? Nový Sex ve městě And Just Like That PODCAST 3

Přítomní dostali plno informací k nové legislativě, která bude v platnosti od příštího roku. Do hloubky se probralo také L17, pozice mentora i řidičák na zkoušku, o kterém se podle předsedy asociace autoškol Aleše Horčičky mluví nedostatečně.

Informace přímo od policie

Od Pavla Fialy z odboru dopravní policie si posluchači mohli poslechnout, jak bude policie potírat přestupky související s L17 a mentory. Třeba to, když mentor bude na svého “svěřence” dohlížet pod vlivem alkoholu, nebo jak si policie bude oba dva ztotožňovat.

Zúčastnění si nejvíce chválili právě to, že se na akci mohou dozvědět všechny důležité informace z první ruky, a ne třeba prostřednictvím médií. Ostatně často skloňovali, že právě kvůli informacím jsou vůbec členy Asociace autoškol ČR.

Jako z About us. Masožravá hlíva, která pomůže s cholesterolem i imunitou. To je hlíva

Legislativních změn je spousta, většina je potřebuje “předkousat” a v klidu nad nimi popřemýšlet tak, došlo k jejich co nejlepšímu pochopení.

Výstava v předsálí

Součástí valné hromady byla také malá výstava v předsálí. Tam si příchozí mohli pohovořit například s autory 3D virtuálního trenažeru, se zástupci Markétiny dopravní výchovy nebo s lidmi z Kooperativy. S ní Asociace navázala užší spolupráci, a to nejen díky aplikaci Koopilot, ale také například kvůli flotilovému pojištění vozidel autoškol.

Během akce proběhla i krátká tisková konference, na níž přijeli zástupci různých médií, aby se dozvěděli více informací o nových testových otázkách.

Valná hromada asociace autoškol Foto: Zuzana Kodrlová Zelenková
Valná hromada asociace autoškol Foto: Zuzana Kodrlová Zelenková

Související obrázky: