Tipy na výlety

Hurá na výlet. Pojďte se podívat do Svijan. Zámecké slavnosti jsou tady

Před sedmi lety se po dokončení kompletní rekonstrukce slavnostně otevřel léta zdevastovaný Zámek Svijany. Výročí svého znovuzrození si oblíbený výletní cíl letos stejně jako v uplynulých letech připomene celodenními Zámeckými slavnostmi. Návštěvníky na nich v neděli 25. června čeká bohatý program, řada zajímavých tradičních i netradičních stánků s občerstvením, pohádkové prohlídky zámku a nejrůznější atrakce pro děti i dospělé.

Pro návštěvníky budou připraveny stánky s bohatou pivní a gastronomickou nabídkou a tradičními řemeslnými výrobky. Na dobové střelnici si budou moci zastřílet z kuše nebo vyzkoušet lukostřelbu, či si upéct vlastní chléb v dobové peci z doby bronzové, která je v provozu jen pár dní v roce. Chybět nebude ani pivní osvěžení v podobě kroužkovaného ležáku Zámek, který pivovar poprvé uvařil speciálně ke slavnostnímu otevření Zámku Svijany v červnu roku 2016.

Hercem a dabérem za 10 dní: Letními kurzy provede česká Drew Barrymore Hana Igonda Ševčíková

Součástí programu budou hudební a kouzelnická vystoupení, cirkusová i pohádková představení. Děti mohou absolvovat pohádkovou prohlídku zámku se zábavnými úkoly. Za jejich splnění získají razítko do kartičky a za vyplněnou kartičku pak sladkou odměnu. Malí návštěvníci se mohou také vyřádit na skákacím hradu, projet se na ponících či svézt se na dobovém kolotoči. Spolu s dospělými si v tvořivých dílničkách budou moci vyzkoušet výrobu sypaných svíček, malování na sklo nebo kreslení na polštářky.

Akce pro celou rodinu

Zámecká kaple s restaurovanými freskami, vyhlášené pivní lázně nebo od května otevřená unikátní expozice Neolitu a Eduarda Štorcha nejsou jedinými lákadly k návštěvě Zámku Svijany. Hosty k nám pravidelně přivádí i řada našich zajímavých akcí pro celou rodinu. Vedle zářijových oslav svátku patrona české země a také českého piva, svatého Václava, jsou to hlavně stále oblíbenější červnové Zámecké slavnosti, které připomínají rekonstrukci a otevření památky pro veřejnost,“ říká manažer Zámku Svijany Libor Stejskal. „Letos budou probíhat opět celý den od 9:00 až do 18.00 nejen na zámeckém nádvoří, ale i v zámecké zahradě. Na své si na nich přijdou dospělí i děti, zájemci o historii i milovníci piva a dobrého jídla.

PODCAST: Berenika v popelnici a hlavně se neřežte! Jak nás baví Jedna rodina?

Vedle expozic Zámku Svijany budou během Zámeckých slavností pořádány i prohlídky sousedního Pivovaru Svijany za jednotnou cenu 80 korun. „Pro online rezervaci prohlídek je nutné využít odkazu na webových stránkách Zámku Svijany,“ upozorňuje Libor Stejskal. „Výhodná bude v tento den nabídka dárkových poukazů na oblíbené hry Putovní Arcana a Zámecká Arcana II. – Proti času, a dále poukazů na koupele v Pivních lázních Svijany. Tyto budou během Zámeckých slavností v prodeji na našich recepcích až s dvacetiprocentní slevou.“

Související obrázky:

Napsat komentář