NepropásněteVolný časZajímavosti z kraje

Hercem a dabérem za 10 dní: Letními kurzy provede česká Drew Barrymore Hana Igonda Ševčíková

Zajímáte se o herectví a dabing a rádi byste do těchto oblastí nahlédli i tak trochu z druhé strany? Případně netoužíte po tom stát se novou hvězdou, ale spíše byste se potřebovali trochu více otevřít, zbavit se trémy a cítit se uvolněně? Pak tu pro vás máme lákavé nabídky kurzů Divadelní a filmové společnosti Zity Kabátové.

Filmovou hvězdou za 10 dní? Pošlete děti na originální letní tábor

„Zažíváte v reálném životě pocit trapnosti? Chcete se zdokonalit ve veřejném vystupování, verbálním i neverbálním projevu? Cítíte se ve společnosti sešněrovaní s nepříjemnými pocity nejistoty? Chcete získat sebejistotu? Pak jsme tu právě pro vás,“ zve společnost na Intenzivní letní kurz herectví .

Ten je vhodný jak pro začátečníky, tak i pokročilé. Zkrátka pro všechny, kteří se chtějí zdokonalit ve vystupování a hereckém umění.  Pomocí hereckých principů vám se vším pomůže herečka a lektorka Hana Igonda Ševčíková, která před kamerou proslula už v mladém věku, a to coby Mařenka po boku Ondřeje Kepky neboli Honzy v pohádkovém seriálu Václava Vorlíčka Arabela se vrací.

Zahrála si ale též v seriálech Ulice, Volha, Drazí sousedé či Rapl, cizí jí nejsou ani role ve filmech – například Reklama na Vánoce či Atlas ptáků. Objevila se také v řadě pohádek a inscenací, například zazářila jako titulní hrdinka pohádky Vápenička, která bývá často reprízovaná. Co se týče divadelního jeviště, Hana byla 25 let ve stálém angažmá Činohry Národního divadla.

Intenzivní letní herecký kurz: 10denní

Kdy? 24.7. – 4.8. 2023 – 18:00-21:00 (pondělí až pátek) – 30 hodin intenzivní výuky, individuální přístup

Maximum 8 účastníků, v současnosti volná 3 poslední místa

Kde? Lesnická 1, Praha 5 (metro Anděl)

S ostychem může pomoci také dabingový kurz, který může být užitečný také všem těm, co ve své práci potřebují umět pracovat s hlasem a zaujmout zkušeným projevem. Kromě toho se dozvíte i leccos o práci s mikrofonem a různé technice, která se v dabingu používá. Nakouknete tak v podstatě do kuchyně přípravy českého znění filmů a seriálů. I tento kurz, rovněž o 30 hodinách, vede Hana Igonda Ševčíková.

„Hanka je nejen skvělá herečka a lektorka, ale především příjemná a inspirativní žena. Je to bytost, kterou hned tak v životě nepotkáte,“ vzdává jí hold Pavlína Křepelková z DFSZK.

Dabingu se Hana věnuje již od 90. let a na kontě má řadu rolí, z kterých si její hlas jistě vybavíte. Královna Elizabeth v seriálu Koruna, hlavní role Elisy v oceňovaném snímku Tvář vody, Joy v seriálu Jmenuju se Earl či Alanova exmanželka Judith v sitcomu Dva a půl chlapa. Jejím hlasem dále promlouvají i animované postavičky ve snímcích Kocour v botách: Poslední přání, Hlasiťákovi ve filmu či Mimi šéf. Často též dabuje herečku Drew Barrymore (50x a stále poprvé, Charlieho andílci atd.) či Rose McGowan alias Paige v seriálových Čarodějkách.

Málo peněz, hodně smíchu? Reklama na Vánoce potěší na duši

Intenzivní letní kurz dabingu – 10 denní

Kdy?

  1. termín: 03.07. – 14.7. – 10dennní, 18:00-21:00 – 30 hodin intenzivní práce
  2. termín: 14.8 – 25.8. – 18:00-21:00 – 30 hodin intenzivní práce

Maximum 3 účastníci v jednom termínu, v 1. termínu volné poslední 1 místo, v druhém termínu volná 2 místa.

Kde? Lesnická 1, Praha 5 (metro Anděl)

Více info na webu DFSZK. Pro objednávky volejte: +420 607 975 904

Intenzivní kurz dabingu

Související obrázky:

Napsat komentář