NepropásněteVolný čas

Divadlo Mír odpálilo Krematorium. Je to jízda od začátku do konce

„Miláčku? Divadlo Mír má nový seriál! Premiéru to bude mít v kině Luna,“ Hlaholil před několika měsíci můj muž na celý dům. „No, už jsem koupil lístky, hned do první řady. Je totiž s besedou,“ dodával jedním dechem. („Ty vole, kino v první řadě, už teď mě bolí za krkem,“ pomyslím si.) A tak jsme naplánovali výlet do Ostravy, kde se kino Luna nachází.

Ostatně je to jen pár kroků od domu, v němž bydlí Honzovi rodiče, pochází totiž z Ostravy. A tak jsme věděli, že máme před sebou rodinnou návštěvu, kterou završíme návštěvou předpremiéry seriálu Krematorium.

Pusenský se má vrátit do Ordinace: Kde najdeme jeho seriálový dům?

Seriál slibuje zábavu, pojďme se na něj blíže podívat, než ho uvidí široká veřejnost a náležitě jej ohodnotí všichni „odborníci“ na Csfd.cz. Jedno můžu říct hned, zábava to fakt je.

Krematorium je o rodině Záhorských, která, jak jinak, vlastní krematorium (s pohřební službou). My jsme zhlédli všechny díly najednou, takže jsme neměli seriál, ale film (a snažili jsme se odhadnout jak asi bude rozdělen do jednotlivých dílů).

Mrtvý strýček

Záhorští bydlí nedaleko krematoria, mají dceru a jsou, jemně řečeno, svérázní. Jejich příběh začíná ve chvíli, kdy zemře strýček paní Záhorské, známý herec Jiří Lábus. Ten má v „rodinném podniku“ pohřeb i žeh.

Co čert nechce, hned druhý den ráno se Záhorským ukáže v kuchyni, kdy si připravuje míchaná vajíčka. Mrtvý strejda Jiří Lábus (ano, hraje sám sebe) uprostřed kuchyně, po ránu, to je silný kafe i pro otrkané „pohřebáky“. A tím vším navíc startuje celá řada komických i vážnějších situací spojených s posmrtným životem i s  kremacemi.

Nic se nejí tak horké, dokonce ani bageta: Jak se povedl muzikál Pekařova žena?

A co čert nechce, postupně se u Záhorských během snídaně začínají objevovat i další mrtví, kteří prošli Záhorských kremační pecí. A víc prozrazovat nebudeme, celý seriál bude ke zhlédnutí od 25. ledna na Mír play a ve zpomalenějším režimu posléze také na YouTube Divadla Mír.

Mimochodem mě se seriál moc líbl (mému muži jakbysmet), a určitě na něj mrkneme i na Mír play. Nejvíc nadšená jsem byla z Jiřího Lábuse, Robina Ferro (kterého mám čím dál tím raději) a Kamily Janovičové (tu zbožňuju 🙂 ).

 

Zuzana Kodrlová Zelenková

Související obrázky: