NepropásněteVolný časZajímavosti z kraje

Do kina a na kafe za 115 korun? Cinestar připravil akci pro seniory

Jak přežít svého muže, to je otázka, kterou si jistě pokládají ženy každého věku, i když třeba jen v žertu. Nyní si mladoboleslavský Cinestar připravil speciální akci – zlevněné promítání pro seniory. A na programu je samozřejmě právě film s názvem Jak přežít svého muže…

Český lev. Slavnostním večerem provede Marek Eben. Mrkněte, kdo má nejvíc enominací

Bernášková přežívá s Němcem i Zachem

Milovníci filmů v kině jistě potvrdí, že vstupné není zrovna nejlevnější záležitostí. Naštěstí Cinestar v Mladé Boleslavi (v OC Bondy) myslí i na seniory, kteří už si leccos nemohou dovolit. Speciálně pro ně a pro všechny držitele průkazů ZTP se tak za týden, tedy v úterý 23. března, otevřou dveře kinosálu za zvýhodněnou cenu 115 Kč. Návštěvníci jako bonus dostanou také voucher na kávu Tchibo, což je jeden z partnerů akce. 

Toto seniorské promítání je naplánováno již na 10 hodin (vstupenky zde), tedy na dopolední hodiny, kdy jinak v kinech moc rušno nebývá. Tentokrát to tam ale zcela ovládne český film Jak přežít svého muže, což je romantická komedie s Janou Bernáškovou v hlavní roli. 

Právě tato herečka známá z Vyprávěj či prvních dílů nekonečné Ulice ostatně stojí i za původním námětem, jelikož film vznikl na základě její knihy stejného jména. Režijně film zaštítil její muž, Rudolf Merkner. 

Růžový Slon i film Bernáškové: Boleslav zažila peprnou Dámskou jízdu

Chuť na víno

Co se mužského obsazení týká, »přežívat« bude Jana ve společnosti Marka Němce, Tomáše Měcháčka či Romana Zacha. V dalších rolích se představí Mahulena Bočanová, Iva Pazderková či Pavla Dostálová. Zvláštní roli vnitřního »já« hlavní hrdinky pak získala Ivana Chýlková. 

Moc kladných hodnocení snímek za své působení v kinech neposbíral, jedná se ale o oddechovku, která si svou cílovou skupinu rozhodně najde. Minimálně mezi fanynkami literární tvorby Bernáškové. „Většina žen mi psala, že byly nadšené, že se tam promítlo hodně z té knihy, ten humor. Ale že to má jednu věc v kině, malou nevýhodu, že vám to spouští obrovskou chuť na víno,“ smála se Jana v pořadu Blízká setkání na Českém rozhlase.

Cinestar – akce pro seniory

Dámská jízda - Jak přežít svého muže

Obrázek 1 z 49

Související obrázky: