Filmové podfukySeriály

Pusenský se má vrátit do Ordinace: Kde najdeme jeho seriálový dům?

Zase jsme si jednou udělali výlet po stopách míst ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2. Kde najdeme dům, kde bydlel Vladimír Pusenský?

Tančící dům se oblékl do peříček a flitrů: Výstava kostýmů z tanečních soutěží

Poděbradský »Pusáč«

Postava doktora Pusenského se v ději objevila ve chvíli, kdy se Ordinace gynekologická poprvé začala měnit na chirurgickou. Ředitelem nemocnice se stal Tomáš Hruška (Jiří Langmajer), původní primář chirurgie odešel do důchodu a Vladimír, kterého ztvárnil charismatický Slovák Milan Bahúl, si myslel, že funkci získá on. Jenže mu do toho hodil vidle Tomášův kamarád Dalibor Frynta (Jan Šťastný), co si měl později převzít nově vybudovanou plastiku, místo toho ale na chirurgii zůstal. Dlouhou dobu byli pánové dva kohouti na jednom smetišti a situaci nezlepšovalo ani to, že měli kolikrát zálusk na stejné dámy.

Když jsme Pusenského alias „Pusáče“ poznali, byl ženatý s paní učitelkou Olgou (Vendulka Křížová). Žili spolu v jednom domě, ale už tehdy to mezi nimi skřípalo, protože nemohli mít dítě. Olga měla totiž nemocné srdce. Jejich dvoupatrový dům si jistě vybavíte, při pohledu zvenku se vždy jednalo o dvoupatrovou budovu s balkonkem a kamenným obkladem ve spodní části fasády.

Pro tyto záběry exteriérů byla použita budova, jak jinak, opět v Poděbradech. Tam v té době Ordinace „zabrala“, co mohla. Známou vilu Pusenských najdeme v reálu v ulici s názvem Dr. Kryšpína (ano, byl to lékař, takže vyloženě doktorská adresa :)) a opět to odsud není daleko do Vily Kouřimky neboli sídla rodiny Valšíkových. Pěšky jste tam za 14 minut. Stejně dlouho by trvala cesta i k místu, co si zvenčí zahrálo byt Dalibora Frynty.

Další místo z Ordinace odhaleno: Lednice s Monou Lisou a Riegrův pramen před domem

Kam Vladimír zmizel?

Každopádně interiér domu Pusenských, kde jsme vídali především obývák propojený s jídelním prostorem a kuchyní, ale nahlédli jsme se také do Vladimírovy dílny na modelařinu lodí, byl vytvořen samozřejmě v ateliérech. Marně se do domu snažila vetřít zdravotní sestřička Martina Tvrdíková (Kristýna Badinková Nováková), na čas se to povedlo až Magdě (Markéta Plánková). Později se tu vystřídaly ještě vážné známosti Eliška (Miluše Bittnerová) a Zdena (Dana Morávková), jenže to už pomalu Vladimír tušil, že nejlíp je mu po boku kamarádky a někdejší milenky Pavly Barnové (Bára Munzarová). Vzhledem k tomu, že spolu měli syna Marka (Martin Holec) a společně se starali i o Matyho (Jan Cina), dávalo to smysl. Nakonec to byli právě kluci, kdo rodiče vmanévroval do šílené svatby, která probíhala tak, že byli ženich s nevěstou vystřeleni katapultem.

Záhy ale byli „vystřeleni“ i z Kamenice, práci i nový domov našli v Bratislavě. Maty si přál zůstat, jenže když se zamotal hned do několika průšvihů, musel se zjevit Vladimír a dát mu najevo, že s ním na Slovensku počítají a chtějí mu dát novou šanci.

Loni jsme se pak dozvěděli, že by se měl doktor Pusenský v Ordinaci opět objevit. Ovšem zda to bude návrat dlouhodobějšího rázu, nebo spíše jen drobná návštěva starého známého, to ještě není zcela jasné. Jak jsme ale řešili například i v našem podcastu Seriáloví šťouralové: What If Ordinace, mohli bychom se díky němu minimálně dozvědět, co je v jeho životě nového.

Ordinace v růžové zahradě: Dům Pusenských

Obrázek 1 z 21

Dům Pusenských Foto: Reprofoto TV Nova

Související obrázky: