Seriály

Seriál ZOO před létem ovládla smrt… A diváci už mají jasno, proč k ní došlo

Tento týden je zkrátka bohatý na seriálové novinky, které se nedají nezmínit. Minule jsme probírali Ordinaci v růžové zahradě 2 a její změnu ve vysílání. Diváci si pravděpodobně na jiný den v týdnu zvyknou, a i když seriál jeden týden úplně vynechá, náplastí na bolest bude jistě fakt, že se bude vysílat i o letních prázdninách.

Ordinace v růžové zahradě přichází se změnou: Čtvrtky se ruší, co bude dál?

Zato fanoušci seriálu ZOO takové štěstí mít nebudou, letní pauza by podle dostupných informací měla přijít po odvysílání 125. dílu s názvem Parkour, nebo život. V něm Sid nastoupí do rodinné firmy, tedy stane se to, co od prvního dílu odmítala. Ale není to jen tak z plezíru, její rozhodování přece jen ovlivnila velmi dramatická rodinná situace. Co se stalo?

Smrt na rozloučenou

Scenáristé si pro diváky připravili takový „bonbonek“ na rozloučenou před létem, chtělo by se říct. Rozhodli se totiž odpravit jednu z postav, která v ZOO figurovala od samého začátku. A to Eduarda Novotného, kterého hrál Marek Taclík.

Pravděpodobně je za tím hlavně nabitý pracovní program herce, který potřeboval zkrátka z projektu uvolnit. Proč ale rovnou smrt? „Do ustálené rodiny a harmonických vtahů bylo nutné vnést novou dynamiku. Všechny to mrzelo, ale v seriálech to tak je, že někdo musí zemřít,“ osvětlil linku rodiny Novotných scenárista René Decastelo.

Jenže, řekněme si to na rovinu: postava tatínka hlavní postavy Sid (Michaela Pecháčková) byla sice přitomná od začátku, ale často jsme se bez ní obešli i několik dílů v řadě. A i když na scéně zrovna byl, zrovna moc prostoru v ději neměl a neplnil ani žádnou zvláštní funkci… Nechceme říct, že byl zbytečnou postavou, to ne, našly by se jiné… Ale kdyby odjel na dlouhou pracovní cestu a jeho rodina by ho občas jen zmínila, všiml by si vůbec někdo jeho absence? Spíše ne. Ono stačí, když z rodiny vidíme drsnou babi Sidonii (Jana Švandová), která má jediná vždycky co říct. I když už nám tedy taky dost vyměkla.

Seriál ZOO

Obrázek 1 z 23

Haďák alias Šimon Bilina

Telenovela ZOO

Jenže tady zřejmě obyčejné vypsání postavy nestačilo, protože ZOO zkrátka už dlouhou dobu není pohodovým a komediálním seriálem, na který si hrála na začátku. Jde totiž ve šlépějích Slunečné a pasuje se pomalu ale jistě do role naprosto nefalšované telenovely – už jsme tu měli únos Sid, Haďák (Šimon Bilina) se zčistajasna stal z obávaného podivína nejen ideálním mužem pro život, ale rovnou i jasnovidcem, ani nemluvě o šarádách dvojčat Tes a Izy a podivné firmě ještě podivnějšího Charlieho. A když nám nějaká postava stojí v cestě, stačí ji mimo obraz poslat do věčných lovišť – ano, mluvíme o tobě, Kájo. Pamatuje si ještě někdo vůbec Káju, manželku barmana Vojty Rokla (Goran Maiello), která tragicky zemřela, ale všichni už se přes to dávno přenesli, jako by ani nikdy nebyla?

Také smrt Eduarda proběhla mimo obraz, i když je tomu samozřejmě věnováno více prostoru než v případě zmíněné Káji. Celý díl se řeší, že Eduardovi se nikdo nemůže dovolat… a na vině je ničivé tsunami, které řádilo na ostrově, kde Eduard rybařil. No, nezapomínejme, že toto hobby dlouho před rodinou tajil, protože Sidonie mu to moc neschvalovala. Vidíte, maminka má vždycky pravdu Rybaření je očividně seriálovým postavám vražedné. Tak teď aby to neodnesl i Raul (Vladimír Kratina)…

Každopádně drtivou novinku jsme zjistili právě v zatím posledním odvysílaném díle 123. s názvem Tsunami. Samozřejmě v samém závěru, pak už následovala jen lehce ironicky zvolená píseň s názvem Final Countdown, a to v podání Lady X (Eva Burešová).

Více se bude zřejmě vše řešit až v díle čtvrtečním s číslem 124. a názvem Muzikantské srdce (na iprima už je dostupný divákům se zaplaceným tarifem PREMIUM). Na zprávu o Taclíkově odchodu a Eduardově smrti (hlavně nezaměňovat, herec je živ a zdráv) ale na sociálních sítích okamžitě začali reagovat diváci. Jejich názory jsou různé, ale řada z nich se zlobí právě proto, že přece není potřeba seriál kazit úřadováním smrtky.

Další seriálová místa ze ZOO: Viky bydlí kousek od baru… A v domě má obchod pro piloty

Mery a Hof opět spolu?

Našel se ale i výborný nápad, jak této dějové linky využít. Když už je Eda ze scény, jeho žena Alice (Sabina Laurinová) ovdověla a bude potřeba jí časem sehnat nového amanta, protože tak to v seriálech chodí. Diváci, zřejmě stále věrní Modrému kódu a navazujícím Sestřičkám, přišli s originálním řešení – dát dohromady Alici s Charliem!

Toho totiž ztvárňuje Marek Němec, léta známý coby fešný doktor Hofbauer. A přece jenom… Sabina Laurinová byla jeho životní láskou Mery. Tu mimochodem zase nechali zemřít v Sestřičkách, těsně před koncem seriálu, a to proto, aby mohla hrát v ZOO. Že by se tak kruh uzavřel? Co jedna seriálová smrt rozdělila, druhá zase spojí?

Smrt Eduarda v ZOO

Obrázek 1 z 9

Marek Taclík jako Eduard Novotný v seriálu ZOO

Související obrázky:

Napsat komentář