DivadloNepropásněteTipy na výletyVolný časZajímavosti z kraje

Komedie, muzikál Noc na Karlštejně, koncerty i drama: Co vše uvede Letní scéna Zámku Mělník?

Nedávno jsme vás zvali na Letní scénu ve Voděrádkách, ale pokud je to pro vás z ruky, nemusíte zoufat. Své brány v červenci otevírá i další letní scéna, a to Zámek Mělník. Jaký program si tam pro vás nachystali?

Letní scénu Voděrádky ovládne v červenci Heřmánkovic Divadlo Bez zábradlí… a přijde i jeskynní muž

Duo Zounar a Blažek

Letní scéna Zámek Mělník zahajuje sezonu 11. července v 19 hodin. Zahajovací večer bude patřit představení Divadla Metra s nic neříkajícím názvem Úvěr, ovšem jelikož hlavních rolí se zhostili Martin Zounar a Filip Blažek, které asi není potřeba nijak víc představovat, zábava je zaručena.

Zajímavě působí i zápletka, na jejímž začátku je samozřejmě onen osudný úvěr. Gregorio coby ředitel banky ho nechce Antoniovi poskytnout. Ten má ale netušené možnosti v oblasti svádění žen, a tak vyhrožuje, že milému řediteli odvede ženu. Pak ale oba pánové musí spojit své síly a Antonio Gregoria vyučuje, jak být pravým Casanovou. Jak tohle asi může dopadnout?

Krajčo a Švehlík v životní formě

Dalším představením, které můžeme na zámku čekat, a to 12 . července, jsou Deštivé dny. Doufejme tedy, že počasí se názvem díla příliš neinspiruje, ale jelikož jsem tuto hru z repoertoáru Divadla Ungelt už před časem viděla, a to na jejich oficiální letní scéně na hradčanském Novém světě, můžu ji vřele doporučit. Jen varuji předem, že to je náročný kousek – určitě se i zasmějete, ale postupem času se smyčka v příběhu stále utahuje a je z toho pořádné drama. Na konci už jsem možná ani nedýchala. Jedná se o hru, v níž navíc hrají jen dva herci – a to David Švehlík a Richard Krajčo. Oba jsou tu naprosto fenomenální a pokud jste měli doteď pocit, že je Krajčo »jen ten z Kryštofa«, tak po zhlédnutí této inscenace vás ten pocit rozhodně rychle přejde. Není náhodou, že představení se v Ungeltu hraje již 11 let a bývá vyprodáno vždy dlouho dopředu. 

Šílenství manželů Dykových

Další večer, tedy čtvrtek 13. července, bude rovněž patřit Ungeltu, tentokrát už na trochu jiné notě. V představení Slepice na zádech uvidíte Radovana Klučku a slavný manželský pár – Táňu a Vojtu Dykovy. Čistokrevná komedie, která se ovšem rovněž nevybýhá některým nepříjemnostem lidského údělu. „Muž zapomněl na její narozeniny. Je to dostatečný důvod k vraždě? Bláznivá groteska o šílenství, k němuž vás dožene manželství,“ zní oficiální popisek na stránkách divadla a už ten dává tušit, že to bude pořádná jízda. 

Už jsme plakali i smáli se, a tak je logicky čas se malinko zastavit, odpočinout si a jen se nechat unášet tóny hudby. Ideální příležitost k tomu bude 15. července, kdy Mělník přivítá koncert slovenské kapely No Name. Zda-li pak zazní slavná píseň Čím to je? 

Jaká píseň na nádvoří zazní o den později, tedy v neděli 16. července, nemusí být pochyb. Jelikož se tu chystá akce Kleopatry na zámku, určitě nebude chybět song Teď královnou jsem já z legendárního muzikálu Michala Davida. Sejdou se zde navíc všechny tři původní představitelky této slavné role z prvního uvedení muzikálu – Monika Absolonová, Bára Basiková a Ilona Csáková. V divadle už egyptskou faraonku ani jedna neztvárňují, ale nyní si budou moci samy připomenout dobu před 20 lety, kdy muzikál začínal. Doprovodí je Boom Band Jiřího Dvořáka.

 

 

Krásná, rozervaná, smutná i obletovaná Adina Madlová. V rodné Mladé Boleslavi jí věnovali hru

Vaňková a Vondráček i Partička

Ani další červencový týden nebude Mělník sedět v koutě… 17. července sem zavítá nová komedie Presidenti z produkce Divadla Adverte, která nahlíží do zákulisí světa politiky. Těšit se můžete na Zdeňka Žáka, Míšu Dolinovou. A především na Petra Vondráčka a Šárku Vaňkovou coby dvojici politika a jeho milenky. Přičemž není bez zajímavosti, že pár tvoří i v reálu a dohromady je svedlo právě toto představení. 

Veselo bude jistě i ve středu 19. července, především se pobaví všichni milovníci improvizace. Oblíbená Partička totiž opustila televizní obrazovky a pod názvem Partička na vzduchu vyrazila vstříc svým fanouškům. Nebudou chybět stálice jako Michal Suchánek a Richard Genzer, stejně tak Michal Novotný. Doplní je věčný vtipálek Jakub Kohák. 

Páteční večer 21. července bude opět ve znamení hudby – vystoupí tu se svou show zpěvák Jan Bendig, s hosty. Pozval si například svou kamarádku, blondýnku Markétu Konvičkovou

Ženich na útěku a tucet nevydařených rande: Kde vznikal romantický film LOVEní?

Noc na Karlštejně s Brožovou a Vašutem

Též 23. července dojde na hudební akci – konkrétně je nachystán koncert kapely Circus Brothers, která nazpívala například písničky jako Nestíhám (na Youtube má 28 tisíc zhlédnutí), Do Nosu Nafúkané či Sukničkář. 

A chtělo by se dodat, že to nejlepší přchází na konec. Letní sezonu na Zámku Mělník totiž završí hned v několika termínech slavný muzikál Noc na Karlštejně s hudbou Karla Svobody. Písně Asi do věží či Lásko má, já stůňu zazní každý večer od 31. 7. do  5.8. V hlavních rolích se představí Petr Štěpánek, Marek Vašut, Václav Vydra, Monika Absolonová, Kateřina Brožová, Sabina Laurinová či Marian Vojtko. 

Všechny zmíněné akce začínají od 20:30, přičemž brány zámku se otevírají již s úderem sedmé hodiny večerní. Můžete si tak ještě v klidu vychutnat skleničku vína (pokud nejedete autem, že), dopřát si nějaké to občerstvení, vychutnat si celkovou atmosféru kouzelného místa a připravit se na kulturní zážitek. Vstupenky jsou v předprodeji na webu Colosseum

 

 

Letní scéna Zámek Mělník

Letní scéna Zámek Mělník

 

Letní scéna Zámek Mělník

 

Související obrázky:

Napsat komentář