FotoreportážeZajímavosti z kraje

Z Prahy bez turistů mizí obchody se suvenýry. Restaurace rezignovaly?

Praha se v důsledku pandemie koronaviru neskutečně vylidnila. Pro spoustu podnikatelů je to doslova pohroma. Mnoho Pražanů ale zažívá klid a konečně může zajít na procházku do centra rodného města.

V sobotu 14. listopadu bylo opravdu moc hezky a tak se v ulicích Prahy procházela spousta lidí. Cizinců ale bylo minimum.

Smutné je, že se zdaleka ne všechny restaurace přizpůsobily době a často neotevřely výdejová okénka – škoda. Lidé si totiž u těch, které měly otevřeno, často kupovali dobroty a za rohem je konzumovali.

Suvenýry mizí

Nejlépe se přizpůsobily podniky na Staroměstském náměstí, hlavně pak ty v blízkosti Orloje. Zakoupit lze všechno možné: svařák, trdelník, nebo třeba zmrzku.

Naše redakce doporučuje luxusní kremrole z Lukášovy cukrárny na Dlouhé třídě nedaleko Palladia. Takže neváhejte a vyrazte na procházku, dokud je alespoň trochu počasí. Má se totiž horšit a za nedlouho bude mrznout.

Co je pozitivní? Z centra pomalu ale jistě mizí obchody se suvenýry. Takže matrjošky a huňaté kožešinové čepice už snad brzy budou minulostí.

 

Klidná podzimní Praha / Foto: Redakce

Obrázek 1 z 15

Klidná podzimní Praha / Foto: Redakce

Související obrázky:

Napsat komentář