VánoceVolný čas

Vánoční zázrak: David Švehlík jako sexy Krakonoš přilákal 3 miliony diváků. Nejlepší pohádka za hodně dlouhou dobu

Je skvělé, když se režisér rozhodne natočit pohádku a zároveň k ní nepřistupuje jako k látce pro postižené či slaboduché.
Skvělé pohádky obvykle točí Jiří Strach, jakmile je pod ní podepsán jiný režisér, tak trochu trnu.
V případě Krakonošova tajemství, kterou ČT 1 odvysílala 25. prosince v hlavním vysíací, čase / tedy od 20.hodin, jsem trnula hodně, protože ty vánoční pohádky jsou často úplně blbý…

Nakonec jsme doma byli mile překvapeni a byť i u tohoto příběhu najdeme několik drobných zádrhelů, hodnotím ji jedině kladně.
Klidně se přenesu přes to, že si Krakonoš chtěl do chalupy nastěhovat mladou dívku, proč by ne.
Zle jí nebylo a do poslední chvílě jsem fandila představě, že se ta krasavice do něho zamiluje (já jsem se tedy zamilovala stoprocentně).

Děj byl celkově celkem jednoduchý a karty tvůrci rozdali jednoznačně – jasné dobro, jasné zlo, kluk co se v tom plácá.
Zároveň se vyvarovali slaboduchých postav, které by se v reálném světě nemohly dožít ani povinné školní docházky.

Výjimečně mne nenaštval ani Ondřej Sokol, jeho postava se mi líbila a do děje vnášela vtip.
Jednoznačně kladně hodnotím postavu Krakonoše, kterého ztvárnil David Švehlík ( tomu nikdo neprozradil, že by měl stárnout, pořád vypadá skvěle!) hraje totiž lépe a lépe.

Vůbec se nedivím tomu, že pohádka 25. prosince k obrazovkám přitáhla neuvěřitelné tři miliony lidí. Štědrovečerní bambitka se mi sice líbila, nebyla to ale žádná pecka, kterou bych si chtěla pouštět znovu a znovu. Krakonoše ale určitě zařadím do svého repertoárů k pohádkám jako jsou „S čerty nejsou žerty“, či Anděl páně!

Děkujeme Ježíšku!

Info: www.csfd.cz
Pohádka
Česko / Slovensko / Německo, 2022, 99 min
Režie: Peter Bebjak
Scénář: Barbara Johnsonová
Kamera: Martin Žiaran
Hudba: Juraj Dobrakov
Hrají: David Švehlík, Leona Skleničková, Jan Nedbal, Ondřej Sokol, Dominika Morávková-Zeleníková, Jakub Prachař, Martin Huba, Diana Mórová, Jakub Barták, Olaf Burmeister, Ctirad Götz, Lucie Matoušková, Nataša Bednářová, Jan Vondráček, Norbert Lichý, Jiří Maryško, Vladislav Georgiev, Anna Theimerová, Roman Štabrňák

Související obrázky:

Napsat komentář