NepropásněteTipy na výletyVánoceVolný čas

Ještě nemáte dost Popelky? Poslední šance navštívit výstavu s kostýmy Libuše Šafránkové

Strávili jste svátky ve společnosti krásných princezen a princů, ale ještě tak úplně nemáte »dost«? Rádi byste si udělali malý výlet a zároveň se dozvěděli něco nového? Navštivte výstavu, kterou pro vás přichystal Strahovský klášter společně s Českou televizí. Jen si pospěště, končí totiž již na Nový rok.

Všichni Libuši Šafránkovou milujeme především jako hlavní hrdinku štědrovečerního evergreenu Tři oříšky pro Popelku. Na kontě měla ale rolí daleko víc, takže proč si je nepřipomenout prostřednictvím originálních kostýmů a rekvizit?

Unikátní výstava Libuše Šafránková: Jak ji máme rádi se na krátký čas usídlila v krásném prostředí Strahovského kláštera  a nejdeme tam kromě kostýmů také autentické fotografie, ale též vzpomínky přátel Libuše Šafránkové a další předměty, které nám tuto herečku připomenou. 

Ohlédneme se zde za třemi desítkami jejích rolí, ať již ve filmech Třetí princ, Jak utopit dr. Mráčka, Babička, seriálu Cirkus Humberto, ale také na divadelních prknech (Žebrácká opera, Cesta dlouhého do noci nebo S vyloučením veřejnosti a další). Nebojte, nechybí ani krásné červánkové šaty Popelky i její střevíček.

1. ledna poslední šance

Vstupenky na výstavu je možné pořídit v infocentru v kostele sv. Rocha u hlavní brány Strahovského kláštera.

OTEVÍRACÍ DOBA:

9.00-12.00, 12.30-17.00 

31. 12.: 9:00 – 15:00

1.1.: 12:00 – 17:00

Vstupné pro dospělé činí 190 Kč, děti do 6 let mají vstup zdarma. Rodinné vstupné činí 380 Kč. Další informace najdete na webu Strahovského kláštera.

 

Libuška Šafránková

Související obrázky:

Napsat komentář