Filmové podfukyTipy na výletyVánoceVolný čas

Bruslení, kavárna i Tam Tam Batucada: Ve Vánočním příběhu si zahrál pražský obchoďák

Co podle všech filmů patří k Vánocům? Rodina, láska, zázraky… a samozřejmě i nakupování. Možná proto se část děje snímku Ireny Pavláskové Vánoční příběh, co má právě na Nový rok 2024 premiéru na obrazovkách České televize, odehrává i v obchodním centru… a to na Štědrý den. Už v samém úvodu vidíme krátký prostřih na dveře do obchodu – a tehdy se jedná o pražské Palladium, které najdeme na náměstí Republiky. Ostatně kolem prochází i postava Diany (Máša Málková), když v dáli zhlédne muže, kterého kdysi milovala… a rozhodne se ho sledovat. A nedá se jí upřít jistá dávka vytrvalosti, protože ač to nejprve vypadá, že mají namířeno spíše k Dlouhé ulici, za chvíli je vidíme, jak procházejí dlouhou ulicí Na příkopě. A za okamžik už zmizí v uličkách Starého města.

Do samotného Palladia se ovšem ve snímku nakonec nepodíváme, místo toho dost času trávíme v Galerie Harfa. Ta bude podle všeho i partnerem filmu, jelikož je název přímo zmíněn ve scéně, kdy mladý a fešný doktor v podání Vladimíra Polívky zve po telefonu na kluziště Aničku (Anna Fialová). „Jsme na Harfě.“ A zeptá se, zda ví, kde to je. Ona odvětí, že ano. „To je kousek od nás.“ Následně se skutečně ocitáme na bruslení na střeše Harfy.

Galerie Harfa

Obrázek 1 z 17

Restaurace Aroma

Bubeníci na Štědrý den

Ostatně to asi skutečně Anička nemá tak daleko, protože se tu zastavovala už po práci. Tehdy tu na eskalátoru smutně pozorovala všechny zamilované páry a netušila, že doslova za rohem se nachází její „»doktor na bílém koni« v podání Polívky. Jenže nepotkají se – Polívkovi totiž přes cestu přechází Tam Tam Batucada (brazilská bubenická show). Sice je mám ráda a myslím, že jsou parádní… ale co proboha dělali na Harfě? Jen tak měli vystoupení mezi obchody? Na Štědrý den? A zrovna náhodou je mezi nimi i další z postav a vesele bubnuje s nimi (Darija Pavlovičová, mimochodem vítězka dvanácté řady StarDance).

V prostorách Galerie Harfa si Anička také odskočí na toalety a stačí málo, aby se s Polívkou a jeho bratrem setkali… Ale nakonec filmový osud zasáhne jinak. Anička má ale docela kliku, že na Harfě nepotká naopak Přemysla Skálu (Karel Roden), tedy politika, za jehož menší faux pas před celým národem v rádiu může právě ona. Nejenže Přemysl na Harfě nejprve z auta vysadí svého pubertálního syna, co tu má sraz s partou kamarádů a se svou panovačnou přítelkyní, ale následně se do stejného obchoďáku sám vrací (právě po osudném rozhovoru). Nejprve si dopřeje odpočinek u kávy v místní „kavárně“, kterou si ve skutečnosti zahrála restaurace Aroma. Právě tam teprve zjišťuje, že se mu rozhovor v rádiu nepovedl tak, jak doufal. Po krátkém rozhovoru s místním barmanem (Albert Čuba), interakcí s nešikovnou servírkou a nepříjemným telefonátem tu zvládne ještě ultrarychlou schůzku s kolegou (Hynek Čermák).

Vánoční příběh

Obrázek 1 z 15

Galerie Harfa ve filmu Vánoční příběh

Pak se znovu sejde se synem, a zatímco společně probírají tatínkův průšvih, zvládnou ještě narychlo nakoupit poslední vánoční dárky. Respektive v případě pana politika, který asi doposud neměl ani moc čas na Vánoce myslet, jsou to jediné dárky, které vidíme, že by pořídil. Nebudu prozrazovat, co přesně pořídil, ale koupil třikrát stejný, velmi neoriginální dárek a daroval ho hned třem ženám svého života. A ani nebylo vidět, zda vůbec nějak obdaroval svého syna. Ostatně, já ani po druhém zhlédnutí nevím, jak se jeho děti vlastně jmenují. Jak už jsem zmiňovala v předchozím článku, tohle je bohužel nešvar podobných snímků, co se snaží tvářít jako česká Láska nebeská. Je zde roztříštěno tolik příběhů, že není dostatek času na to je nějak rozvést. Na procházku obchodním centrem, mimochodem na Štědrý den, bylo ale očividně času dost :).

Možná si z toho trochu utahuji, ale na druhou stranu myslím, že Vánoční příběh patří k těm lepším klonům Lásky nebeské a především je prošpikován humorem, který by nám mohli všude jinde ve světě závidět. 

IMG_6739-scaled

Obrázek 1 z 90

Související obrázky:

Napsat komentář