Filmové podfukySeriály

Byt, který odstartoval vzestup a pád Anny Malé: Kde bydlela hrdinka Sedmi schodů k moci?

Vypočítavost, skandály, korupce, to všechno by mohlo dobře vystihovat seriál Sedm schodů k moci. Na začátku ale byla jedna zdánlivě obyčejná slečna. Co odstartovalo její proměnu a děj seriálu, který kraluje obrazovkám TV Prima?

Rodinná návštěva 4 sester ve Studiu DVA: Uplakaná Šišková a mimozemská Chýlková

Dům v Dejvicích s novou fasádou

Seriálu z pera Josefa Klímy a Lenky Hornové jsme se tu již jednou věnovali a ukázali jsme si, jakou roli v příběhu sehrál Kostelec nad Černými lesy. Je ale nad slunce jasné, že vzestup Aničky Malé v podání krásné Evy Podzimkové (za svobodna Josefíkové) začal naplno ale teprve ve chvíli, kdy se odstěhovala do Prahy.

Kostelec nad Černými lesy

Obrázek 1 z 24

Foto: Jana Hanušová

Právě zpráva o smrti otce a také závěť, v níž jí odkázal byt v Dejvicích, odstartovaly veškeré dění v seriálu Sedm schodů k moci. Když Anna zjistila, že ji její okolí jen využívá, sbalila si věci a odjela za novým životem do hlavního města.

A nutno říct, že tentokrát nás tvůrci ani moc „netahali za nos“, protože dům, který v seriálu vídáme coby bydliště Anny Malé, se i ve skutečnosti opravdu nachází na území pražských Dejvic. Konkrétně, jak se lze dočíst i na webu Filmová místa, se jedná o dům na křižovatce ulic Velvarská a Kpt. Nálepky. Dům je zvenčí několikrát vidět i přímo v seriálu, leckdy dokonce spatříte i čísla na domu. Konkrétně se tedy jedná o dům na adrese Velvarská 21 – a není bez zajímavosti, že ačkoliv od natáčení neuběhla nijak dramaticky dlouhá doba, místo už se stihlo malinko proměnit. Dům vyfasoval novou fasádu a díky bílé barvě působí čistě a elegantně – taková změna by jistě potěšila i seriálovou hrdinku Annu Malou, kdyby tu skutečně žila.

Kvíz: Vyzkoušejte si své znalosti ze seriálu Jedna rodina

Škoda že místo svého rychlého vzestupu (a následně i pádu) napříč politikou, nezatoužila spíš vstoupit do vod showbyznysu a nerozhodla se třeba natočit vlastní hudební desku… Měla by totiž velkou výhodu, jelikož hned „za rohem“ od jejího bydliště se totiž nachází hudební vydavatelství Universal Music. Propagaci by jí jistě zařídil starý dobrý známý, bulvární novinář Krčka (Pavel Batěk).

Seriál Sedm schodů k moci

Obrázek 1 z 16

Záběr na dům, kde v seriálu bydlí Anna Malá reprofoto Prima+

Divadla i parky

Možná si vzpomenete, že v jednom díle se Anička v podání Evy Podzimkové snaží dostat na divadelní premiéru. Ovšem nenechte se mýlit, nebylo to do Dejvického divadla, i když by se to jistě nabízelo. Ostatně tam by se asi stejně „neprobojovala“, protože bývá rychle vyprodáno. Nezamířila dokonce ani do Semaforu a už vůbec ne do Divadla Spejbla a Hurvínka, ač se tyto scény v reálu v Dejvicích nacházejí. Ba ne, za ministrem Vichrem alias Jiřím Vyorálkem, se vydala do holešovického Divadla Na Maninách.

Kromě bohaté kulturní scény toho můžou Dejvice nabídnout víc. Jejich historie sahá až do 12. století, kdy se jednalo o samostatnou vesničku, později připojenou k Praze. Tato čtvrť dnes skýtá i další možnosti volnočasových aktivit. Zajisté si Dejvice oblíbí všichni milovníci procházek, jelikož se odtud rychle dostanete do populární Stromovky a úplně daleko to není ani do Divoké Šárky.

Související obrázky: