DivadloZajímavosti z kraje

Královnou parketu se stala hvězda Ulice! Trofej poputuje do Studia DVA

Roztančené divadlo i letos proměnilo jeviště Městského divadla Mladá Boleslav na taneční parket. A podobně jako slavnější StarDance, i tato taneční soutěž už je u konce a zná svého vítěze. Kdo se stal králem či královnou tanečního parketu?

Luiza z Brouka v hlavě

V sedmém ročníku taneční soutěže Roztančené divadlo Mladá Boleslav zvítězili herečka Lucie Pernetová a tanečník Jakub Vodička, kteří reprezentovali divadelní scénu Studio DVA.

Putovní trofej od firmy VR Glass Design tak bude mít nově domov právě na pražské scéně Studio DVA se sídlem na Václavském náměstí (a Malou scénou v ulici Na Perštýně), kde Lucie hraje například v představeních Beckham, Odpočívej ve svém pokoji či Brouk v hlavě, kde hraje Luizu, co má velmi vznětlivého a žárlivého muže. Pamatovat si ji můžou také diváci Ulice coby Hanku Petříkovou. 

Na tanečním parketu se utkali s pěticí soupeřů, kteří se za doprovodu živé hudby kapely Gin in Jam pod vedením Jakuba Žídka rozvlnili na hity ze sedmdesátých let.

Roztančené divadlo

Obrázek 1 z 5

Jitka Asterová a Petr Mikeska Foto: Petr Chodura

Diváckou cenu shrábla »Marta« z Kampy

Letošní ročník byl mimořádně napínavý, jelikož výkony byly velmi vyrovnané a celý večer lze hodnotit jako velmi zdařilou show. V publiku mladoboleslavského divadla drželi palce předchozí účastníci jako herečka Nela Boudová či herec Petr Vršek a porota ve složení Petry Hřebíčkové, Jana Řezníčka, Anny Julie Slováčkové, Honzy Dědka, Ilony Svobodové a Josefa Mádle hodnotila výkony reprezentantů jednotlivých divadelních scén velmi pozitivně.

Vítěz slavnostního večera může být ovšem pouze jeden. Nesmíme ovšem opomenout divácké internetové hlasování, které bezkonkurenčně vyhráli herečka Hana Holišová, co reprezentovala Letní scénu Musea Kampa, kde hraje v představení Marta.

Tanečním partnerem jí byl pořadatel projektu Roztančené divadlo Martin Šimek. V podstatě by se jim tak dalo připsat pomyslné druhé místo.

„Máme s Terkou obrovskou radost, že se sedmý mladoboleslavský ročník opět povedl a že po střechu naplněné Městské divadlo Mladá Boleslav vytvořilo nádhernou atmosféru neopakovatelného večera.“ popsal úspěšné zakončení dalšího ročníku soutěže Martin Šimek.

Vítězům gratulovala a putovní skleněnou trofej značky VR Glass Design předávali ředitelka Městského divadla Mladá Boleslav Janeta Benešová s uměleckým šéfem Petrem Mikeskou, který se společně s Jitkou Asterovou chopil moderátorské úlohy a provázel přítomné celým roztančeným večerem.

Vítězný pár si pak kromě trofeje odnesl ještě, jako již tradičně, bonus – dárek od generálního partnera projektu – společnosti ŠKO-ENERGO a společnosti ŠKODA Auto, a. s.. Zapůjčujili jim totiž vůz na víkend s plnou nádrží zdarma. Kampak asi jeli? 🙂

Související obrázky: