NepropásněteVolný čas

Recept na letní pohodu: Prázdniny s Broučkem z kina doputovaly na Netflix

Není to tak dávno, kdy jsme mohli na nový český film Prázdniny s Broučkem zajít do kina. Hráli ho ještě na prvního Máje letošního roku. A teď už je snímek na Netflixu! Až nás překvapila rychlost, s jakou se tam objevil. Dokonce ani filmový Brouček takhle rychle nejezdí :).

Do Baziliky v Jablonném míří po rekonstrukci především turisté a poutníci

Recept na rodinnou idylku

Leccos o pohodové letní komedii, která měla premiéru 18. dubna, prozradí i trailer. Z něj velmi lehce pochopíte základní zápletku snímku, v němž si hlavní rol zahráli Bára Poláková a Lukáš Příkazký coby manželé Monika a Honza. A pak tedy ještě jeden roztomilý červený obytňák jménem Brouček :).

Monika a Honza, rodiče dvou energických dětí, mají trochu rozdílné pohledy na to, jak má vypadat taková ideální rodinná dovolená. Tatínek by se rád usadil u vody s pivem v ruce, maminka dává přednost dobrodružství, místo piva chce vzít s sebou kefír a hlavně ji zajímá, jestli bude mít kde vařit. A to nejen proto, aby nakrmila hladové krky, ale i proto, že ji baví natáčet recepty a různá podobná videa na sociální sítě.

Když jim do života vjede Brouček, zdá se to jako kompromis – k moři pojedou, ale nepoletí letadlem, nýbrž nasednou právě do tohoto veselého vozidla, které už toho dost pamatuje. Podle toho vypadá i jejich cesta a jako diváka vás napadne, jestli dojedou aspoň do Brna :). Inu, někam dojedou, i když různé karamboly se jim samozřejmě nevyhnou.

Naštěstí se zřejmě tento film odehrává v nějaké jiné verzi tohoto světa – všichni jsou tam totiž milí a rádi pomohou. I když rodina s autem překáží uprostřed cesty, nikdo jim sprostě nenadává a nevyhrožuje. Zkrátka idylka, která se přenese i na nás, diváky.

Královna Lewandowska a skrytý vtípek na režiséra Vejdělka: Jaká je Aristokratka ve varu?

Jediné vulgarismy v Prázdninách s Broučkem zazní pouze „v zápalu boje“, respektive v situacích, kdy se prostě nedaří a nedaří. V takový moment by ale nadával jistě každý, ostatně možná v tom poznáte sami sebe, nebo svou drahou polovičku. Po stránce humoru se povedlo hned několik skutečně vtipných hlášek, jindy se zkrátka smějete, protože cizí neštěstí vždycky potěší.

Ve vedlejších rolích pak můžete vidět manžele Patrika a Markétu Děrgelovy, Tomáše Jeřábka coby starostu či Michala Isteníka a Martina Sobotku jako štamgasty jeho hospody / obchodu. Nejen s opravami auta spolehlivě poradí Pavel Zedníček, zaujmou vás jednoznačně i Pavel Nový a Marie Ludvíková.

Film Jiřího Matouška pak dotváří kamera Šimona Dvořáčka – z plátna na vás vyloženě dýchne letní sluníčko. Vše doplňuje hudební stránka, povětšinou složená ze starších „fláků“ – nejvýraznější skladbou je jednoznačně Schelingerův hit Léto s tebou. Pamětníky to jistě naladí na nostalgickou vlnu, mladší ročníky si možná vybaví nějakou podobnu rodinnou cestu autem, kdy tato písnička hrála v rádiu.

Pokud tak máte volnou chvilku a chcete se naladit na letní vlnu pohody a relaxu, Prázdniny s Broučkem jsou přesně pro vás.

Prázdniny s Broučkem

Související obrázky: