DivadloNepropásněteVolný časZajímavosti z kraje

Konopiště ovládne trojlístek muzikálů: Nejslavnější upír i hity Michala Davida

Předposlední víkend v srpnu zažije Konopiště nevídané věci – přímo pod širým nebem se tu odehrají hned tři muzikály v rámci (rovněž) předposlední štace letošního ročníku Kultura pod hvězdami.

Mělník v létě zažije Noc na Karlštejně, přivítá Terezu Maškovou i tři Kleopatry

Než se kultura přesune do Žďáru nad Sázavou, čeká nás zastávka v našem Středočeském kraji, a to na zámku Konopiště. V pátek 23.8. to bude chtít Pár přátel, Colu (pijeme colu) na pořádnou oslavu Léta – a to celé Nonstop, protože to na jevišti rozbalí Děti ráje – výpravná koncertní verze hit muzikálu složeného z písní Michala Davida.  V hlavních rolích se představí Aneta Vrzalová a Tomáš Löbl, Braňo Polák, rusovláska Michaela Nosková coby Kájina a »kamarád do deště« Sagvan Tofi coby Tom. V taneční company vystoupí Kateřina Poláčková, Kateřina Górnioková, Radek Fišer  a Lukáš Prokop.

Fešáci Gránský a Děrgel v sukních dorazí do Kralup

V sobotu 24.8. pomyslnou štafetu převezme náš nejslanější upír Dracula. Nádherné skladby Karla Svobody s texty Zdeňka Borovce zazní v podání muzikálových hvězd. Z pánů se můžete těšit na Mariana Vojtka, Tomáše Trapla či Petera Pechu. Party Lorraine si vezme na starost Linda Finková, známá též jako hlasová koučka v Tvoje tvář má známý hlas. Půvaby Adrianě a Sandře pak propůjčí Alžbeta Bartošová. 

A v neděli 25.8. na Konopiště vtrhne smršť superhrdinek všedního života. Muzikál Maminy v sobě skrývá jak velký humor a nadsázku, tak i dojetí a těžké momenty mateřství. Bez alternace zde jednu z maminek hraje Lucie Bílá, v dalších rolích se střídají Iva Pazderková/Kateřina Pechová/Michaela Zemánková, Markéta Schimmerová Procházková/Markéta Poulíčková, Pavlína Ďuriačová/Tereza Hálová. Pokud by vás zajímal program Kultury pod hvězdami ještě podrobněji, případně už rovnou koukáte, kde by se dal ulovit nějaký ten lístek, odpovědi naleznete na webu Kultury pod hvězdami.

Hudba, láska a záhadný příběh dvou můžu: Výjimečné představení zavítá do Boleslavi

Související obrázky: