Zajímavosti z kraje

Pojďte s námi do muzea! V Mělníku nabízí jedinečnou prohlídku

Objev krásu starých časů aneb jak vidí mělničtí školáci muzejní sbírky? Třídílná online výstava výtvarných prací dětí ze ZŠ J. Seiferta Mělník, kterou mělnické muzeum zveřejnilo na svém webu a sociálních sítích, vám jistě zpříjemní mrazivé dny. Obrázky jsou výsledkem společného projektu muzea, školy a Místní akční skupiny (MAS) Vyhlídky v rámci projektu Místní akční plán (MAP) II v ORP Mělník. 

Po komentované návštěvě expozice historických kočárků a hraček (v době, kdy toto bylo možné), a současně s využitím muzejního obrazového materiálu děti pracovaly pod odborným vedením svých pedagožek. Projekt byl soutěžní a tak velmi pěkné ceny doputují nejen k vítězům výtvarného klání, nýbrž i ke všem účastníkům. Druhý zveřejněný projekt mělnického muzea potěší milovníky historie.

Videoprůvodce historickou částí stálé expozice ukazuje ty nejvzácnější exponáty např. denár kněžny Emmy nebo pískovcovou sochu sv. Václava z nejstarší písemně doložené vinice na území Čech (u obce Dřísy). Dalším online počinem, které muzeum pro své příznivce chystá, je komentovaná prohlídka výstavy Václav Levý – doba, život, dílo. Ta představí tuto významnou osobnost novodobého českého sochařství ze všech úhlů a v kontextu své doby (1. pol. 19. stol.). Na muzejním Youtube kanálu, webu i sociálních sítích se objeví ve čtvrtek 28. 1. Na únor mělnické muzeum společně s MAS Vyhlídky připravuje druhé vydání Pověstí z Kokořínska, Mšenska a Podbezdězí sebraných Jiřím Zubíkem a Josefem Houžvou, opět s doprovodnými příspěvky v online prostoru.

Odkaz na výstavu ZDE.

Muzeum Mělník / Zdroj: web muzea
Muzeum Mělník / Zdroj: web muzea

Související obrázky:

Napsat komentář