DivadloFilmové podfukySeriályVolný časZajímavosti z kraje

Ordinační Popelka s nevěrnou tečkou… Kde se natáčel divadelní polibek Patrika a Johany?

Primářování Boba Švarce (Martin Zounar) sice v Ordinaci v růžové zahradě 2 nemělo dlouhého trvání, ale jeden dáreček nám Bobánek přece jen zanechal – a to v podobě dějové linky kolem divadelního představení Popelky. Původně to všechno domluvil on coby charitativní projekt a co je zajímavé? Po jeho vyhazovu ze špitálu (kam se později vrátil jako stážista) ale nikdo toto představení neodpískal, režii si proti své vůli převzal Patrik Mára (Patrik Děrgel) spolu s Vilíkem (Roman Štabrňák). Patrik původně nechtěl divadlo dělat, ale maminka Darina (Mahulena Bočanová) ho do toho vmanévrovala s příslibem, že když vše dobře dopadne, dá mu dovolenou, aby mohl odjet za manželkou Bibi, která očividně zachraňuje celý svět a my už si pomalu ani nepamatujeme, kam vlastně odjela.

Primář Bobo, pomsta Slováků a hvězda Mázl: Seriáloví šťouralové navštívili Ordinaci

Patrikova zapomnětlivost

Je to ale hodná ženuška a na premiéru divadýlka svého muže se přijela podívat… I když kvůli údajnému zrušenému letu to samozřejmě těsně propásla. A po návratu zjistila, že Patrik asi trpí ztrátou paměti, protože úplně zapomněl na svou původní motivaci a rovnou se během zkoušení zamiloval do své dřívější úhlavní nepřítelkyně Johanka (Sabina Rojková). Ale to jsme asi všichni čekali, že?

Patrik, který musel v představení po mnoha útrpných změnách v obsazení sehrát prince sám, se zkrátka příliš vžil do role. Popelka moudře na premiéře uhnula tak, aby od něj polibek „neschytala“, ale hrdličky si to později vynahradili v prázdném dále. A co čert nechtěl a sadistický scenárista nenapsal – v ten moment i s růžovým kufříkem dorazila Bibi (Marika Šoposká). Jako na potvoru kolečka u kufru včas nezarachotila, nebo to jen čerství milenci neslyšeli? Každopádně byli přistiženi při činu.

To vše se odehrálo v díle 1003. s názvem Jsme herci na jevišti, v němž mimochodem doktoři ošetřovali pacienty rovnou v kostýmech (protože nebyl čas se převléknout) a v pracovní době zvládli i generálku divadla přímo v nemocnici, přičemž primář Mára (Robert Jašków) nad tím jen mávl rukou. Kdyby se to stalo o pár řad zpátky, seřval by je všechny na tři doby… Ostatně by asi ani nikdy nedovolil, aby se vůbec ze špitálu stal tyjátr a z doktorů a sester komedianti. To asi ta láska k Táně (Markéta Děrgelová) a jejich adoptovanému synkovi ho změnila :).

Kde divadlo najdeme?

Ovšem ačkoliv se zdálo, že samotnou premiéru možná ansámbl kamenické nemocnice vůbec nestihne, nakonec se vše v dobré obrátilo. Všichni naklusali do divadla – a kdo nehrál, tak seděl v hledišti. Snad jen Hanákovi zůstali v depresi sedět doma, takže akorát zbývá otázka – kdo byl na noční v nemocnici? Skoro to vypadá, že nikdo, tak ještě že se v Kamenici zrovna nic dramatického nedělo, jinak by asi neměl kdo zraněné ošetřovat…

Všichni zkrátka v divadle – ale v jakém vlastně? Nejvíc času jsme sice trávili přímo v sále se stupňovaným hledištěm s modrými sedačkami a fialovou oponou na jevišti, ale chvíli jsme sledovali i Darinu u šaten ve foyer. A nechyběl ani záběr externí – přičemž právě ten prozradil, kde se natáčelo. Velký červený nápis DIVADLO sice lokalitu přímo nepropálil, ale spolu s šedou moderní stavbou divadla, bylo jasno – jedná se o Divadlo U22 v Uhříněvsi! Jen tedy v seriálu ho přejmenovali na Divadlo Kamenice, což si bylo možné všimnout v díle 1004., kdy Ludva (Zdeněk Godla) sháněl po premiéře parťáka na panáka. Na chodbě visely vylepené programy právě s tímto falešným názvem…

Meda i Štěstí s Vondráčkovou a Čermákem: Jaká představení chystají Voděrádky?

Divadlo U22 je ve skutečnosti multifunkčním kulturním centrem a nabízí prostor pro různé hostující umělce a soubory. V sobotu je vždy připravena pohádka pro děti (ovšem asi zase jiná než ta ordinační :)), dále zde diváci mohou zhlédnout různá představení, ať již komedie či vážnější kusy. Konají se zde také koncerty. Více informací a kompletní program najdete na webu DivadlaU22.

1103-dil-Jsme-herci-na-jevisti-20-serie-Ordinace-v-ruzove-zahrade-2-Voyo-b

Obrázek 1 z 15

Související obrázky:

Napsat komentář