NepropásněteTipy na výletyVolný časZajímavosti z kraje

Obraz jako jablko sváru mezi přáteli. Heřmánek, Carda a Žák zamíří i na zámek v Benátkách

Také milujete atmosféru divadelních letních scén jako my? Tentokrát navíc kultura přijde skoro za vámi – a to v rámci Středočeského kulturního léta. Zdeněk Žák, Karel Heřmánek a Josef Carda se ve francouzské komedii ART, jinak hrané v Divadle Bez zábradlí, představí 23. srpna od 20 hodin na nádvoří zámku v Benátkách nad Jizerou.

A o čem to bude? Především o dlouholetém přátelství Borise (Karel Heřmánek), Ivana (Josef Carda) a Marka (Zdeněk Žák). Mezi kamarády se postaví jeden moderní obraz. Pánové se do umělecké debaty zkrátka zaberou možná až příliš a spor rázem eskaluje ve vtipnou hádku o hodnotách života i přátelství. Kolik pravdy takové kamarádství vůbec unese? Co pány vůbec spojuje? A může tahle záležitost vést až k rozpadu jejich přátelství?

Pokud vás to zajímá, máte možnost to zjistit právě díky open air verzi tohoto představení, oceněného řadou cen ve Francii i v dalších zemích. O překlad textu z pera Yasminy Reza se postaral Michal Lážňovský, o výpravu Jana Berg. Vše, v režii Karla Heřmánka coby někdejšího principála pražského Divadla Bez zábradlí, doprovází hudba Ondřeje Brouska.

Kde: nádvoří zámku v Benátkách nad Jizerou

Kdy: 23 srpna 2022 od 20 hodin

Cena: 300 Kč za lístek

Událost pořádají Muzeum Mladoboleslavska a Muzeum Benátecka. Vstupenky seženete přímo na místě, případně v předprodeji online či na prodejních místech Muzea Mladoboleslavska (tedy Muzeum Benátecka, Muzeum Mladoboleslavska – hrad, Letecké muzeum Metoděje Vlacha, Muzeum Podbezdězí, Infocentrum Benátky nad Jizerou
či Infocentrum Mladá Boleslav.

Plakát k představení ART

Související obrázky:

Napsat komentář