FotoreportážeZajímavosti z kraje

Nové pecky, staré hity, plameny: Kabáti předvedli velkolepou show

Dva roky odkládané turné je kousek před svým koncem. Kapela Kabát předvedla v sobotu 12. listopadu v liberecké Home Credit aréně obrovskou show. Nechyběly plameny, oblíbené hity, ani pecky z nového alba El Presidento.

Naše redakce záměrně nešla do Prahy, obrovská O2 Arena nebyla to, co chceme vidět. Zamířili jsme proto do Liberce, ostatně, ze Středočeského kraje a Prahy sem jezdí spousty lidí na výlety – i do areny na jejich kulturní akce,nebo na hokej, kdo by taky neznal Bílé tygry?

Těsně před osmou hodinou, kdy měl koncert začínat, bylo v Home Credit areně ještě plno volných sedaček. Předpokládali jsme, že kapela nastoupí se zpožděním, protože lidé často přichází na koncerty až po jeho oficiálním začátku. Kabáti ale začali jen pár minut po osmé a v podstatě hned se rozjela velkolepá show písní Nesmrtelná teta, která pochází právě z nového alba El Presidento.

Následovalo dalších 25 songů, nechyběla Bára, Bruce Willis, Starej Bar, Kdo ví jestli nebo Žízeň. Publikum ale velmi kladně přijalo i nové pecky jako Nesmrtelná teta, Kazačok, El Presidento, Za ztracený námořníky, nebo Když Rumcajs miloval Manku.

Velmi povedené bylo Go Satane Go, které patřilo mezi ty písně, jež doprovázely obří plameny.

Zajímavá byla také stage, kterou Kabáti už několik let používají při halových turné. Nestála totiž u strany arény, ale přibližně uprostřed, díky čemuž nezůstávají žádné sektory, které by se neprodávaly. Hudebníci pobíhali po pódiu, všichni si je tak náležitě užili. S bubeníkem, který seděl uprostřed, se plošina sama otáčela. Za zmínku určitě stojí vystoupení frotnama kapely Josefa Vojtka, zpíval samozřejmě skvěle, jak jsme u Kabátů zvyklí, překypoval ale i energií a celý set list měl skvěle provázaný mluveným slovem.

Před přídavkem Pepa Vojtek přišel s tím, že musíme chvilku počkat na vyhlášení ankety Zlatý Slavík, v níž se Kabáti, v podstatě tradičně, usadili na zlaté příčce. Pepa živě poděkoval na vyhlašování a kluci mohli přidat tři poslední písničky – Burlaci, Pohoda a Moderní děvče.

Kabáty teď čekají ještě tři koncerty turné, kdy se podívají ještě do Hradce Králové, Zlína a Olomouce.

 

Související obrázky:

Napsat komentář