SeriályZajímavosti z kraje

Nesmrtelný Mázl v gangu?! Diváci Ordinace divoce spekulují o návratu Petra Rychlého

Jak je to s Čestmírem Mázlem? Tak tuto otázku si kladou snad všichni diváci, kteří Ordinaci v růžové zahradě 2 neopustili ani po letech a stále ji sledují na Voyo. A ruku na srdce, pravděpodobně se podařilo řadou článků na toto téma zaujmout i ty diváky, co už seriál dávno nesledují, možná ani nikdy nesledovali. Přece jen vzkříšení z mrtvých alá Bobby z Dallasu jsme zatím neměli možnost v českých seriálech vidět a všichni jsme zvědaví, zda k tomu teď opravdu dojde, nebo je to všechno trochu jinak.

Ale pojďme si trochu shrnout situaci. Oblíbený seriálový gynekolog (často také primář celého oddělení) Čestmír Mázl (Petr Rychlý)Ordinaci působil od samého začátku (a v minulosti jsme už o něm psali i v rámci natáčecích míst Ordinace). Původně měl být jen vedlejší postavou a objevit se v pár dílech, ale zůstal mnohem déle, než všichni ostatní z původního obsazení – ať již Linda Rybová, Ladislav Potměšil či Daniela Šinkorová alias doktorka Gita, Čestmírova velká láska. Nejprve spolu nemohli být, protože on byl ženatý. S Marcelou v podání Aleny Štréblové se ale rozvedli, načež Marcela zemřela na rakovinu. Gita vzala Čestmíra i se synem Jakubem do svého domu a hlavně do svého srdce, ale ještě než se stihla slavit svatba, zemřela také. V Německu se připletla k demonstraci neonacistů.

Další Čestmírovou láskou byla Magda, kterou ztvárnila krásná Markéta Plánková. S ní měl syna Mikyho, mezitím našel i dalšího, již dospělého syna, o němž předtím nevěděl. Po smrti Magdy, které kvůli přechozené chřipce selhalo srdce, byl na tom špatně. Láska s drsnou zpěvačkou Janou (která měla dvojče Danu) nevyšla, naštěstí ale nespadl ani do spárů potvory Renaty (Irena Máchová). I když byl vděčný za pomoc sestřičce Mirce (Kristýna Kociánová), co pro něj měla slabost vždycky, lásku k ní necítil. Další šanci na krásný život měl až po boku Aleny alias Michaely Badinkové. Nerozdělila je ani její nevěra s exmanželem, z níž se narodil malý Beník. Čestmír ho rád vychovával jako vlastního, i když měl tou dobou už doma dětí jako smetí – i díky vnučce Magdičce, kterou pomáhal vychovávat.

Záběry z Ordinace: Byt Mázlových

Obrázek 1 z 11

Čestmír a Miky

Smrt mimo obraz

Zlí jazykové si často dělali legraci, že je Mázl tak trochu »černý vdovec«, když pohřbil hned tři osudové ženy. Alena už to tak v jejich očích měla »spočítané«, ovšem scenáristé měli podle všeho trumf v rukávu. Zemřít nechali právě Čestmíra…

Sotva se vyvlékl z podezření z pokusu o vraždu a najevo vyšla pravda, že Brabce (Pavel Řezníček) napadl Darek Vágner (Michal Novotný), přišla další katastrofa. „Na kolonu, ve které váš manžel cestoval, zaútočilo komando drogového kartelu. Váš manžel byl bohužel mezi postřelenými. Umřel na místě s pěti dalšími lidmi,“ oznámil policista Rada (Svatopluk Schuller) Aleně v díle 1045. Byl to pro ni jistě šok, ale pro diváky ještě větší, jelikož zpráva o tom, že Mázl odcestoval do Mexika, přišla jako blesk z čistého nebe. A rovnou tam měl zemřít? Navíc tzv. mimo obraz, tedy bez nějaké dramatické scény na závěr? Není divu, že se záhy začaly objevovat spekulace o tom, že možná nezemřel doopravdy. Všichni jako by doufali, že to musí být nějaký omyl a Čestmír přece po 17 letech nemůže z Ordinace odejít tímto způsobem.

A podezření nemizí, ale naopak narůstá s každým dílem víc a víc. Nejprve nám postavy v seriálu několikrát zopakovaly, že se tělo zesnulého Mázla vůbec nenašlo. Shodou okolností jsme Petra Rychlého chtěli oslovit v rámci našich článků o filmových podfucích a natáčecích místech Ordinace, ale herec překvapivě o seriálu mluvit nechtěl, i když dříve s tím neměl problém. „Nezlobte se, ale já k tomu nemám co dodat,“ napsal nám na Instagramu. Tehdy nám to připadalo jako jasný signál, že Ordinaci už jako téma zkrátka uzavřel.

Přízrak ze záhrobí, nebo…

Jenže teď váháme… Třeba mu smlouva zakazuje prozrazovat více, a tak radši neříká nic. Podezřele ostatně působilo také vyjádření tvůrců ve smyslu, že Petr Rychlý rozhodně v seriálu nekončí, ale bude se dál objevovat ve snech. A skutečně, nejdříve se zjevil Aleně v díle s názvem Byl to jen sen v úvodu 18. série. Pak měla ale jiné starosti, když si začala se „zajíčkem“ Ondrou (Jiří Böhm), spolužákem nevlastního syna Jakuba, a tak po zbytek série proběhl bez účasti Rychlého.

Ovšem když se Alena rozhodla zasnoubit (což mimochodem také v seriálu přímo vidět nebylo), věci se začaly hýbat a záhrobí znovu promlouvat. Na začátku 19. série se tak Petr Rychlý opět v Ordinaci objevil, navíc pořádně zarostlý. Svými zjeveními Alenu skoro až terorizuje – opakovaně jí vyčítá, že ho nechala prohlásit za mrtvého, vystrojila mu skromný pohřeb (mimochodem bez účasti kolegů z nemocnice) a chce se znovu vdát. A aby starostí nebylo málo, Miky přišel s tím, že tátu „neviděl v nebi“, když se zranil a ztratil přitom vědomí. Nasadí ostatním brouka do hlavy ohledně toho, zda Čestmír skutečně zemřel.

Tedy něco, o čem diváci spekulují už od té chvíle, co zemřel… nebo přinejmenším zmizel. V zatím posledním uveřejněném díle na Voyo se navíc Ondra pořádně lekne, když na fotce v novinách spatří někoho, kdo mu Mázla připomíná. A fotka zachycuje gang v Mexiku… Takže to zase přililo do ohně. „Ano, stal se hlavním vůdcem Al-Kajdy a nikdo to neví. Do nemocnice se vrátil proto, aby nenápadně sondoval, jestli se jim vyplatí nemocnici vyhodit do vzduchu,“ perlí nyní fanoušci v diskuzích na facebooku TV Nova. „Čestmír je podle mě zajatcem kartelu a musí s nimi bojovat, aby ho nezabili,“ míní další.

Trik na sledovanost?

Tak jak to tedy je? Ztráta paměti, únos, nebo jen náhodná podoba? A co přízraky, které trápí Alenu? Duch, špatné svědomí, nebo psychické problémy? To vše je teď ve hře a samozřejmě se nabízí i varianta, že v dalších dílech se Čestmír z masa a kostí vrátí do Kamenice. Podobně právě jako ve slavném Dallasu, kde se Patrick Duffy alias Bobby po mnoha dílech objevil ve sprše. Jeho ženě Pamele se totiž děj předešlých dílů, včetně jeho smrti, jen zdál…

A vše shrnuje i další názor diváka – „Petr Rychlý… nesmrtelný, skoro jako Semir Gerkhan z Kobry 11.“ Když už nic jiného, rozhodně se nedá tvůrcům upřít, že se odvážně pustili do neprobádaných vod a zatím se jim to zřejmě vyplácí – kdy naposledy o Ordinaci mluvili naprosto všichni? Teď všude kolují vtipné koláže a vtípky týkající se Mázla a na sociálních sítích se jako o překot sdílí i ukázky ze seriálu jako pomyslné další dílky skládačky. Už nás nezajímá, kdo střelil J.R. v Dallasu či pana Burnse v Simpsonových, ale chceme vědět, co se stalo s Česťou :).

Ordinace - Nesmrtelný Mázl

Obrázek 1 z 7

Petr Rychlý jako Čestmír Mázl v nových dílech

Související obrázky:

Napsat komentář