NepropásněteVolný časZajímavosti z kraje

Muzeum Benátecka je plné akcí. Na co teď můžete zajít?

Krvavý román Josefa Váchala  

  1. 8. – 30. 10., vernisáž 11. 8. v 17 hodin 

Malíř, grafik, ilustrátor, sochař, literát a vyučený knihař Josef Váchal vytvořil své nejznámější dílo v roce 1924. Kniha má dvě části: studii o krvavém románu jako literárním žánru a vlastní krvavý román o boji jezuitů a svobodných zednářů. Váchal knihu sám napsal, vysázel, ilustroval, svázal i vydal. Výstavu věnovanou jednomu z nejvýznamnějších děl české grafiky 20. století zapůjčilo Portmoneum – Museum Josefa Váchala v Litomyšli. Kromě panelové výstavy bude k vidění i faksimile knihy.   

Divadlo Bez Zábradlí: Art (festival Středočeské kulturní léto)  

  1. 8., 20 hodin, vstupné: 300 Kč 

Opravdu máte rádi své přátele? A co když si jednoho dne koupí nepochopitelně drahou věc, například obraz? Slavná francouzská komedie s názvem Art, v níž se tři hádají, ale vy se budete rozhodně smát. Divadelní představení se odehraje pod širým nebem na nádvoří zámku v Benátkách nad Jizerou. Vstupenky zakoupíte na pokladně muzea, v infocentru nebo na internetu. Více info: www.muzeummb.cz/muzeum-benatecka/

#rozehrajtetosnami 

Skrytá tajemství benáteckých lesů, 5. 9., 16 hodin, vycházka

Během další vycházky pořádané Muzeem Benátecka vás Jaromír Krejča zavede do bývalých vojenských lesů u Benátek. Sraz je v 16 hodin ve Kbele u motokrosové dráhy. Délka trasy cca 5 km, nevhodné pro kočárky.

Jím, tedy jsem, 22. 9., 17 hodin, přednáška

Po tisíce let si lidé při jídle vystačili jen s vlastníma rukama. Až časem začali používat jednoduchou naběračku, kulaté lžíce, pak celý příbor a postupně přibývalo nádobí. O zajímavostech z dějin stravování bude přednášet kurátor stejnojmenné výstavy, historik Muzea Mladoboleslavska Mgr. Pavel Sosnovec. 

Vstupné: 50 Kč

Související obrázky:

Napsat komentář