Zajímavosti z kraje

Mezi Masaji: Ve škole i doma

Městská knihovna v Lysé nad Labem ožila v minulý týden v podveřerních hodinách besedou Zuzany Sedláčkové. Pojednávala o její misijní cestě do Afriky. Šest a půl týdne strávila v Tanzanii výukou a pomocí místním obyvatelům.

Besedu zahájil ředitel Dolního Pojizeří z.ú., který přivítal účastníky a předal slovo Zuzaně. Ta pak již poutavě popsala především své zážitky spojené s výukou na tamní škole. Vyučuje angličtinu, ale jako misionářka se soustředí i na další, nám zcela běžné, záležitosti. Do Tanzanie je například důležité přinášet i takové dovednosti, jako je například mytí rukou před jídlem. Právě kvůli nedostatečné hygieně se zde totiž mohou šířit různá nepříjemná onemocnění.

Na akci se dostavila dvacítka posluchačů. Zaujatě poslouchali vyprávění a často se u různých témat doptávali. Zuzana Sedláčková si na ukázku nepřipravila jen prima videa a fotografie, ale přinesla například učebnice svahilštiny (oficiální jazyk Tanzanie), nebo třeba mapy, aby si lidé mohli udělat představu, o jak obrovském území mluví. Do Tanzanie se vrací. Zuzana bude odlétat v lednu a tentokrát na několik dlouhých let.

Z akce všichni odcházeli s dobou náladou a novými informacemi o Africe. Besedu uspořádal Dolní Pojizeří z.ú. v rámci projektu Místní akční plán (MAP) v ORP Lysá nad Labem spolu s městskou knihovnou Lysá nad Labem.

Související obrázky:

Napsat komentář