NepropásněteTipy na výletyVolný časZajímavosti z kraje

VIDEO: Podívejte se na Šišku v denním světle. Na víkend ZOO Praha chystá řadu akcí

Návštěvníci Zoo Praha mohou nově pozorovat samičku luskouna Šišku a její rodiče v denním světle. Noční expozice Indonéské džungle se totiž zahalí do šera až v 10 hodin. První mládě luskouna v Evropě je tak nyní dobře vidět nejen v rámci aktuální outdoorové kampaně, ale i po celou první hodinu otevírací doby zoo.

Video: Luskounka Šiška se má čile k světu. Video zaslala Markéta Pecoldová

„Vycházíme vstříc návštěvníkům, kteří nyní mají možnost vidět luskouny za plného světla. Nový režim je také lákavou příležitostí pro fotografy,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek. „Chod noční expozice jsme museli upravit velmi citlivě; po určitou dobu jsme čas zhasnutí světel posouvali vždy o pár minut až do dneška, kdy už jde o celou jednu hodinu.“

Zvýhodněná vstupenka

Návštěvníkům Indonéské džungle se kromě trojice luskounů krátkoocasých vůbec poprvé naskýtá nový pohled i na další obyvatele nokturna: outloně váhavé, velemyši obláčkové nebo vakoveverky létavé. Využít mohou také koupi zvýhodněné elektronické vstupenky, díky které se vyhnou pokladně a mohou zamířit od turniketů přímo za luskouny.

Seriál ZOO: Pojďte se podívat na místa, na která vás kamery normálně neberou

Billboardy či citylighty s Šiškou mohou v těchto dnech spatřit lidé v hlavním městě i ve zbytku Česka. Kampaň tak neakcentuje prvního odchovaného luskouna v Evropě pouze jako úspěch Zoo Praha, nýbrž českých zoo vůbec. Svým významem totiž dalekosáhle přesahuje tuzemské hranice.

TZ ZOO Praha

Ústa pravdy, oči světla a ucho tajemství… Kde najdeme skalní reliéfy z pohádky Princezna zakletá v čase?

Akce ZOO Praha na víkend

Reprofoto Facebook ZOO Praha
Reprofoto Facebook ZOO Praha
Reprofoto Facebook ZOO Praha
Reprofoto Facebook ZOO Praha

V sobotu si zájemci mohou užít také Den policie v ZOO Praha. Více najdete ve videopozvánce.

Související obrázky:

Napsat komentář