FotoreportážeTipy na výletyZajímavosti z kraje

Josefovské tůně, kousek přírody ve vojenských Milovicích

Kam za ledňáčkem, vážkami a úchvatnou přírodou? Zkuste Josefovské tůně v Milovicích. Rozhodně stojí za návštěvu. Vracení vody do krajiny, je obrovskou snahou posledních let. Ačkoli letos pršelo více než dost a dokonce se srovnaly i stavy podzemní vody, tak lidstvo nemá zdaleka vyhráno. Proto je důležité myslet na navracení nejrůznějších rybníčků a tůněk do přírody, ať něco zbyde budoucím generacím a nezůstane za námi jen poušť.

Jeden takový příklad pěkného hospodaření s vodou můžeme najít v Milovicích. Tam, v nivě Mlynařice město Milovice už roku 2014 s podporou operačního programu Životní prostředí, udělalo rozsáhlou revitalizaci. Díky ní zde vzniklo mnoho tůní a mokřadů, které nesou název Josefovské tůně.

Členité vodní dílo vzniklo v hájích s převahou javoru. Toto místo je oblíbeno mezi místními i přespolními, kteří sem vyrážejí jen tak na procházku nebo aby si zaběhali.

Romantika u rozvodového soudu? Chlap Maštalír balí Kostkovou v novém filmu

 

V Josefovských tůních také najdeme mnoho vzácných druhů hmyzu, mezi kterým jsou třeba krásně zbarvené vážky, ale i různé obratlovce, nebo ptáky, kteří se na mnoha místech české republiky nevyskytují. Patří mezi ně třeba i ledňáček. I nyní, na podzim, kdy se příroda ukládá k spánku, sem můžete vyrazit na pěknou procházku.

Související obrázky:

Jeden myslel na “Josefovské tůně, kousek přírody ve vojenských Milovicích

Napsat komentář