Filmové podfukyNepropásněteVolný čas

Romantika u rozvodového soudu? Chlap Maštalír balí Kostkovou v novém filmu

Také vás deštivé dny zahnaly zvenku spíše dovnitř, možná do kina, jako mě? Já jsem po dlouhé době zažila kino plné lidí, a to na novém romantickém filmu Nikdy neříkej nikdy režiséra Braňa Mišíka, kde si hlavní role zahráli Tereza Kostková a Tomáš Maštalír. A jaké jsou mé dojmy z tohoto snímku?

Pumpička k erekci, rozpálení Anthonyho kurýři a boží Charlotte! Nový Sex ve městě And Just Like That PODCAST 2

Láska po ťukanci

Jak jste možná poznali již podle jmen hlavních představitelů, jedná se o snímek československý, v tomto případě bych možná řekla i slovenskočeský. O to zajímavější je, že mě napadají sama anglická slovíčka – je to vyloženě „feel-good movie“, „family-friendly“, něco mezi hollywoodskou slaďárnou a romantikou z Hallmarku. A hlavní hrdinka tu bojuje nejenom s nepřízní osudu, ale hlavně s exmanželem, který je vyloženě „scumbag“. Ale teď už tedy zpět k mateřštině.

Hlavní dvojici Naďu (Tereza Kostková) a Petera (Tomáš Maštalír) potkáváme nejprve u rozvodového  soudu a posléze na parkovišti, kde dojde k menší kolizi. Jiskřit to mezi nimi začne už v pojišťovně, kde drobnou nehodu řeší, ale osudové setkání nakonec přijde až o trochu později, když si Peter musí bolavá záda léčit jógou a zabloudí na hodinu, kterou vyučuje právě Naďa. Všechno se ještě párkrát zamotá a rozmotá, ale společný „jógový víkend“ (uvozovky vysvětlím později :)) i s dětmi jasně ukáže, že se jedná o sehraný pár. V poslední třetině nám, po vzoru všech filmů z tohoto žánru, musí přijít překážka. Opět je ve hře autonehoda, tentokrát už vážnějšího rázu. Co se při ní komu stane a jak to celé dopadne, již nebudu prozrazovat.

Za vše můžou děti

Můžu ale říct, že v rámci svého žánru se Nikdy neříkej nikdy povedlo. Nejenže hlavnímu páru fandíte, ale dokonce se i docela dost pobavíte a zasmějete. Alespoň v našem sále zněl smích velmi často. Co se týče scénáře, byl vystavěn docela zajímavým způsobem – ač některé situace se daly dost dobře předvídat, dočkaly jsme se i řady překvapivých momentů. Osobně bych uvítala trochu více vyloženě romantických scén mezi Naďou a Peterem – pokud jsem nic neopomněla, došlo snad jen na jeden vášnivý polibek. Přesto byla chemie mezi nimi patrná a rozhodně jsem jim po celou dobu fandila.

Měla jsem pocit, že film dal možná až moc prostoru dětem a teenagerům, zkrátka rodinám hlavních hrdinů. Neberu to jako negativní věc, naopak bych řekla, že je tak snímek vlastně docela rodinným a můžete na něj s klidem vyrazit i s vlastními potomky. Proto mě vlastně i překvapilo, když jsem se na internetu dočetla, že film je pro diváky od 12 let. Opravdu nevím proč.

Spíše než milostný vztah dvou lidí je tak zde rozvíjen spíše vztah dvou rodin, které jsou okolnostmi donuceny táhnout za jeden provaz. (Pozor, spoiler…) Stejně tak filmový happy end je v režii právě těchto mladších postav, přičemž je přidán i pejsek, takže výsledek je malinko přeslazený a cynika by tak mohly rozbolet zuby. Já naštěstí pejsky miluju, tím pádem na mě to zabralo :).

Drobná nelogičnost, ale i humor

Pokud si můžu dovolit ještě drobnou výtku ke scénáři, tak je to právě onen osudný jógový víkend, co naše postavy tak semkne. Původně je to prezentováno jako víkend jen pro ženy (s výjimkou Petera, co ho bolí záda a zároveň je už zaláskovaný), kde se bude hodně cvičit. „Jógomatky“ byly ale v rámci tohoto víkendu akci snad jen jednou, jinak jsme trávili většinu času jakýmisi soutěžemi pro celé rodiny, které organizoval hotel. A čas na účast měla překvapivě i Naďa, která přitom na tento víkend odjela pracovně a argumentovala právě tím, že se jí ty peníze navíc budou hodit. Nejenže si s sebou může vzít své dvě dcery, ale v podstatě většinu času tráví právě s nimi a Peterem a jeho téměř dospělými dětmi. Tomu se říká dream job! Ovšem uznávám, že je to jen drobnost, kterou zřejmě běžný divák rozporovat nebude.

Zmíněná soutěž nám navíc dává možnost poznat i další postavy – otravnou rodinku, které kralují rodiče v podání Hanky Holišové a Ondřeje Sokola. Z menších rolí rozhodně zaujme také opět vtipná Pavla Tomicová coby kolegyně (možná i šéfová) Nadi, dále pak Erika Stárková jako náruživá jogínka či Juraj Hrčka v roli recepčního. Ten vás svými hláškami spolehlivě dostane. Mihne se zde též Zuzana Kanocz, kterou čeští diváci znají především coby Lauru z Románu pro ženy. Zmiňuji to právě proto, že byste ji možná coby Peterovu lékařku ani nepoznali. Jako Laura byla za brunetku, tentokrát spíše za blondýnu. Navíc ji můžeme slyšet i mluvit, přičemž v Románu pro ženy byla předabována Vladimírou Včelnou.

Chlap Maštalír a Krobotová v Africe

Myslím si, že obsazení je jednoznačně nejsilnější devízou filmu Nikdy neříkej nikdy. Tomáš Maštalír, jehož si jistě pamatujeme také z nováckého seriálu Chlap, tu sice (pro mě bohužel) nosí plnovous jen na konci filmu, ale charisma má naštěstí po celou dobu. Stejně tak to sluší i Tereze Kostkové. Zajímavá i na malém prostoru, byla pro mě Lenka Krobotová, coby Peterova bývalá žena. Nejen emočně silná role, ale pro herečku bylo jistě netradiční i samotné natáčení, jelikož se během něj podívala i do Nairobi. Tam jí byl parťákem herec Petr Vondráček.

Nadina exmanžela, pro něhož nemám v češtině jiný výraz než bídák, si zahrál Marek Majeský. Myslím, že své úlohy se zhostil velmi dobře – byl nesympatický, zároveň ale vypadal atraktivně, a tak byly jeho nevěry zkrátka uvěřitelné. Stejně tak mě zaujali i herci pubertálních rolí, především typově. Ale hlavně mi příliš nelezli na nervy, což je u dětských a teenagerských úloh docela zázrak.

Vizuálně malebné jsou pak i různá filmová prostředí, která tak dotváří milé a vlídné vyznění filmu. Tentokrát se natáčelo především na Slovensku, a to ve městě Piešťany či v hotelu Zochova chata a v jeho okolí. A jak už jsem zmiňovala, část filmu vznikala též v africkém Nairobi.

Luskounku Šišku můžete nově v ZOO Praha vidět na denním světle

Pokud byste tak měli chuť si užít romantiku a pobavit se, tak „nikdy neříkejte nikdy“ a vyrazte do kina. Kdy a kde se tento snímek hraje ve Středočeském kraji a kde a kdy na něj všude můžete zajít v Praze, najdete například na webu Informuji.cz.

Související obrázky:

Napsat komentář