Zajímavosti z kraje

Heřmánek, Žák a Carda. Tahle trojice rozehrála i rozesmála zámek v Benátkách nad Jizerou

Zámek v Benátkách nad Jizerou rozehráli bardi z Divadla Bez zábradlí s komedií Art. I přes závažnost tématu, diváci zažili 80 minut zábavy.

Zážitky z divadla u nás v redakci obvykle píše kolegyně Jana – je totiž absolutní milovnicí divadla. (Tedy ne, že já bych nebyla, ale přeci jen… zdaleka nedosahuji takových kvalit, ani kvantit – tedy obřího počtu navštívených představení.)

Komedie o moderním umění

Naše Janička se nám ale pořád nějak nedokáže naklonovat a stíhat všechno divadelní dění ve Středočeském kraji (kdo by také ano…). V úterý jsem tedy do Benátek vyrazila já s naším dvorním fotografem, který ale tentokrát nefotil. Večer to byl vskutku netradiční.

Ostatně netradiční bylo celé představení Divadla Bez zábradlí s názvem Art. Pojednávalo o třech mužích, kamarádech, kteří spolu drží v dobrém i ve zlém. Každý je úplně jiný. To co je spojuje je právě neochvějné přátelství. Ovšem až do chvíle, kdy si jeden z nich (Karel Heřmánek) koupí velmi netradiční obraz, bílý, prostě jen plátno – ovšem za nekřesťanské peníze.

Zničí jim obraz přátelství?

Moderní umění vztahu tří mužů zasadí ránu, kvůli níž se otevřou staré i nové bolístky. Zní to děsivě? Ale vůbec! Vážné téma je velmi dobře vykompenzováno laskavým humorem, a tak se Benátečtí od začátku do konce skvěle bavili.

Svoje sehrálo také obsazení inscenace, kterou Divadlo Bez zábradlí uvádí od roku 2015. Hrají v ní Karel Heřmánek, Zdeněk Žák a Josef Carda. A jak tři kamarádi z nedorozumění nakonec vybruslí? Znamená to konec jednoho přátelství?

Mimochodem hrálo se venku, a i když to posledních pár dní nevypadalo, úterní večer byl příjemně teplý. Hra se konala díky projektu Středočeského kraje – Středočeské kulturní léto, pod patronátem Muzea Benátecka, právě na nádvoří zámku Benátky nad Jizerou.

c89346f615a8522a6798ecf3ef5e49e9

Obrázek 1 z 6

Související obrázky:

Napsat komentář