Fotoreportáže

Foto: Jídlo a dobrá zábava. Takhle jste si užili festival Domova Mladá

V pátek se ve středočeských Milovicích odehrála velká akce. Tou byl inkluzivní Festival Domova Mladá Žijeme tu spolu. Během odpoledne se tu na podiu vystřídala řada vystoupení z místních škol, školek, ale také vystoupení zdejších i přespolních klientů.

Na závěr vystoupila pražská kapela Dead Daniels

Akce odstartovala v jednu hodinu odpoledne, kdy se brány Domova Mladá otevřely dokořán. Už předtím sem ale přijela asi dvacítka stánků, které kromě výborného občerstvení nabízely také nejrůznější produkty od keramiky přes módní dolňky, oblečení, nebo knihy až po psí pamlsky.

Přijely také některé místní neziskové organizace jako POINT Milovice, Rodinné centrum, nebo Konipass. Ty měly většinou připravena také stanoviště pro děti, které zde mohly vyrábět, nebo soutěžit.

Zlatá labuť PODCAST: Geniální Gruber, Toni jako Snape Labutě a NEJ z finále

Dobré jídlo a pití nabízel třeba Pivovat Tahoun, Milovická nádražka, Maka Coffee, nebo Trdelník Milovice. Z výrobků bychom rádi zmínili například Psušenky z Podblanicka – dobroty pro pejsky, které šli na dračku, nebo autorské oblečení Čilecký Divoko, či Výrobky do domácnosti (i mňamky do břicha) od Mela o.p.s.

Když se na podiu vystřídala školní i klientká vystoupení, následoval program pro děti i dospelé, který přinesly místní a přespolní kapely Comedy & Beat, Equalizer, Reverie, Povětroň, Loco Loɔo, nebo Dead Daniels.

Program však běžel ze všech stran domova. Všude byly hry a soutěže pro děti. Ve spodní části, před stacionářem pak hrál Vláďa Lach svoji show s kapelou Lachtani Vládi Lacha. Uvniř stacionáře se zase hrálo na kocertní křídlo a ještě předtím tam proběhla veřejná debata s paní ředitelkou Domova Mladá Terezou Palánovou, hejtmankou Středočeského kraje Petrou Peckovou, starostou Milovic Milanem Pourem, nebo starostou Lysé nad Labem Karlem Markem.

Želivka plná tajemství i interaktivních vodních hrátek: Už jste navštívili Vodní dům?

V pravidelných intervalech také zájemci odcházeli na komentované prohlídky děl klientů domova a Základní školy TGM Milovice. Od pěti hodin si hlavně děti užily stříkání hsičské pěny, které zabezpečili a připravili dobrovolní hasiči z Milovic.

Během akce se v areálu vystřídala asi tisícovka návštěvníků.

 

Foto: Zuzana Kodrlová Zelenková, Jan Kodrla

Související obrázky: