FotoreportážeVolný časZajímavosti z kraje

Romantická výzdoba, fotokoutek a příslib striptýzu: Jaká byla Dámská jízda v mladoboleslavském CineStaru?

 
 

Přesně měsíc po Štědrém dni si CineStar v Mladé Boleslavi udělal »druhé Vánoce«, a to díky Dámské jízdě. Hlavním dárkem byl samozřejmě nový film s názvem Ostrov, který jsme měli možnost zhlédnout v předpremiéře, jelikož do kin putuje oficiálně až 2. února.

Jelikož už se jednalo o druhou Dámskou jízdu, které se naše malá delegace ze Středočeského magazínu zúčastnila, měli jsme přibližnou představu, co asi tak čekat. Přesto nás čekala nějaká ta malá překvapení a především jsme měli možnost dost porovnávat s tou předchozí Dámskou jízdou, která se konala 22. listopadu 2022.

Vánoční příběh

Dámy ovládly boleslavský Cinestar: Tombola plná cen i vtipný Vánoční příběh

Havaj v CineStaru

První rozdíl spočíval v umístění doprovodného programu. Ani tentokrát samozřejmě nechyběl, tentokrát jsme ho ale nenašli v blízkosti food courtu obchodního centra Bondy, ale teprve v prostoru samotného CineStaru, což mi osobně připadá logičtější a vhodnější.
Moc se mi líbí způsob, jakým je výzdoba vždy uzpůsobena danému snímku. Zatímco v případě Vánočního příběhu měli zaměstnanci kina veselé parůžky či jiné vánoční motivy, tentokráte jsme si vstupenky odebrali z rukou krásné mladé slečny s barevnými věnci z umělých květů, které bychom směle přirovnali k havajským „lei“.

Stejně tak občerstvení prodávali pánové i slečny vyzdobené obdobně a ostatně i to občerstvení občas hrálo všemi barvami. Kromě obvyklých nachos jsem totiž zahlédla i popcorn v duhových barvách.

A to ještě rozhodně nebylo vše – přímo cestou do sálu jsme potkali i různou další květinovou výzdobu a především – romanticky rozházené bílé okvětní lístky na podlaze, které nás vedly k našim místům.

Alko a kafe

Ještě předtím jsme se ale zastavili, abychom si prohlédli, jakou kosmetiku nám se slevou nabízejí. Rozdávaly se také malé kelímky s kávou ze Starbucksu a posléze jsme se dozvěděli, že kdybychom kelímky po kině odevzdali ve Starbucks, dostali bychom tam slevu 10 procent na cokoliv.
Kdo nebyl autem, nebo měl s sebou ochotného řidiče, mohl si dopřát i drobnou ochutnávku dvou druhů sektu – demi a brut. Bohužel nealkoholická verze tentokrát chyběla zcela, čemuž se podivovaly i některé děti. Stejně tak tentokrát nikdo nenabízel ani žádné drobné pokrmy.

Naopak ale přibyla možnost fotokoutku – u plakátu k filmu Ostrov, na němž byli zobrazeni Jiří Langmajer a Jana Plodková, byly připraveny různé vtipné rekvizity. Ať už výrazné sluneční brýle, květinové věnce či mega velký klobouk.

Bohužel, co jsme tak odpozorovali, se nikdo do fotokoutku příliš nehrnul. Zřejmě se všichni styděli. Naštětí během tomboly už se nestyděl nikdo a všechny výherkyně si s větší či menší radostí přišly své dárky vyzvednout. Jedné paní její okolí nadšeně tleskalo, jinou zase moderátor div nenazval akrobatkou za to, že přelezla zábradlí.

A když už je řeč o moderátorovi, jednalo se již podruhé o tvář a hlas z Rádia Kiss. Pánovi ale musím vytknout to, že se opět vůbec nepředstavil. V podstatě si nevybavuji ani žádný úvod jeho moderace, zkrátka jen přišel, přečetl pár čísel z tomboly, rozdal ceny a za pár minut byl pryč jako pára nad hrncem – že byla tombola oproti minule rychlejší a svižnější bych mu asi nevyčítala, ale celý moderátorův projev působil dojmem, jako by tam vlastně nechtěl ani být. Jen si to rychle odříkat. Ostatně velmi vlažný potlesk diváků na rozloučenou mluvil za své.

Striptýz bude… 

Abych mu ale zcela nekřivdila, nápad s tím, že se jedná vlastně o druhé Vánoce, protože je 24. ledna a před měsícem byl Štědrý den, se mi zalíbil, a tak jsem ho zakomponovala i do úvodu k tomuto textu.

A skutečně si tak trochu zahrál i na Ježíška, když rozdával výhry z tomboly – kosmetiku Mary Kay, poukázku do Burger Kingu či dokonce láhev sektu. Rovnou nás všechny pozval i na další Dámskou jízdu k filmu Bez kalhot: Poslední tanec s Channingem Tatumem a Salmou Hayek. Dokonce slíbil striptérské vystoupení, ovšem – ale pozor, nikoliv své vlastní.

Eva Burešová v ZOO

Nafukovací byt v ZOO? Burešová neboli Viky hlásí návrat po porodu, ale…

Tuším, že ta příští Dámská jízda bude tedy opravdu vypečená a pravděpodobně i ryze v dámském složení. V případě snímku Ostrov bylo popravdě publikum trochu víc rozmanitě namíchané. Pánové se tak zřejmě tentokrát obětovali (asi žádné Mistrovství světa…) a své drahé polovičky do kina na romantický film doprovodili. Ostatně jednalo se o komedii, navíc ze života manželského páru, co má před rozvodem. Pro další dvojice tedy film jako stvořený.

Snímek Rudolfa Havlíka je prošpikovaný humorem a vtipnými scénami, ovšem nechybí zde ani láska a dojetí. Vztah filmových hrdinů Richarda a Alice si v průběhu děje prochází různými změnami, ale v lecčem by mohl být dalším párům inspirací.

Tentokrát byla atmosféra při samotném sledování filmu také mnohem klidnější, než v případě Vánočního příběhu. Smích ale rozhodně zazníval pravidelně a spolu s hrdiny jsme se též lekali a též jsme prožívali i jejich bolesti při jakémkoliv poranění.

Zkrátka jsme chvíli dýchali jako jeden muž… nebo spíš jako jedna žena, když Dámská jízda?

IMG_0460-scaled

Obrázek 1 z 125

Související obrázky:

Napsat komentář