Zajímavosti z kraje

Vzpomínka na seriálovou svatbu Morávkové a Čenského? Ctěnice jako romantické místo

Co spojuje Danu Morávkovou, Jana Čenského a zámek Ctěnice? Ano, jako obvykle –seriál Ordinace!

Nevěry z Ordinace

Ordinace v růžové zahradě 2 je zkrátka mou guilty pleasure, jinak už se to nedá říct. Pokud to máte podobně, možná víte, že v současnosti se objevil v manželství Zdeny a Davida Suchých (Dana Morávková a Jan Čenský) problém – ten problém se jmenuje Valérie. Je mladá, ambiciózní a hraje ji krásná blondýnka Veronika Lapková. No, není se čemu divit, že našemu „Sucháčovi“ pořádně zamotala hlavu.

„Čert“ z Ordinace sídlil naproti kostelu! Z Kolína se ale odstěhoval

Ostatně, není jeho prvním prohřeškem, vzpomeňme si na mrchu Renatu (Irena Máchová), kvůli níž kdysi dokonce rodinu na čas opustil. Ale ani Zdena koneckonců nebyla svatá, zapletla se s někdejším ředitelem kamenické nemocnice Hejdukem (Pavel Kikinčuk) a lhostejný jí nebyl ani biologický otec Toníka Pavel Strnad (Filip Čáp).

Záměk Ctěnice

Obrázek 2 z 11

V této budově najdete výstavy o historii Ctěnic, Vinoře a dočasnou expozici Pat a Mat.

Toníkova záchrana a svatba

Dnes se ale vrátíme do starších dílů, nedávno znovu reprízovaných na Nova Lady. Uděláme si malý výlet do časů, kdy byla láska Suchých v podstatě v počátku a v rozkvětu. Tehdy byl ještě David takový frajer, že vykopl dveře, aby zachránil malého Toníka, kterého tehdy jeho matka (Tereza Pergnerová) nechala samotného doma. Cesta k jeho adopci byla ještě dlouhá a trnitá, ale nakonec se chlapec skutečně stal i oficiálně členem domácnosti Zdeny a Davida. A byl to právě on a jeho všetečné otázky na příjmení, kdo nakonec adoptivní rodiče přiměl, aby začali uvažovat i o zpečetění svého vztahu.

A vzpomínáte si na jejich první svatební obřad? Ten proběhl v díle 318. s názvem Krotitel duchů. Davidův dospělý syn Max (Ben Cristovao) nedorazil včas, zato Marta (Vlasta Žehrová) a paní Lepařová (Iva Hüttnerová) nesměly chybět. A Toníček byl nejšikovnější a nejroztomilejší družba.

Svatba Suchých v Ordinaci

Obrázek 1 z 5

Svatba Suchých v Ordinaci - natáčelo se v areálu Ctěnic Foto: Reprofoto Voyo a TV Nova

Veselka ze Ctěnic

Kde se ale záběry ze svatby natáčely? Když Zdena a David stojí venku, jasně je za nimi vidět budova, kterou už moc dobře znám. Jednalo se totiž o zámek ve Ctěnicích, o němž jsem vám na tomto webu také již vyprávěla. Patří totiž k Muzeu hlavního města Prahy a pořádají se zde různé zajímavé výstavy, vhodné pro dospělé i děti. My jsme se zde už několikrát propadli do pohádky, například s Patem a Matem. Naposledy jsme tu zase odkrývali tajemství ukrytá v perníčcích.

Drůbeřka a objímačky? Víc odhalí perníková výstava ve Ctěnicích

Navíc objekt, který se nachází v Praze-Vinoři, je skutečně i velmi pěkným místem. Především místní park stojí za procházku. A tentokrát nás filmaři ani moc netahali za nos, když sem zasadili romantickou svatbu. Pravda je, že obřady se tu běžně konají – ať již pod širým nebem, nebo i v obřadní síni zámku. Více informací i cenový rozsah najdete na webu Muzea Prahy.

 

Výstava Poselství ukrytá v perníku ve Ctěnicích

Obrázek 1 z 18

Výstava Poselství ukrytá v perníku ve Ctěnicích Foto: Jana Hanušová

Související obrázky: