Filmové podfuky

Dyk coby hudební génius a plno sexuálních scén: Česká televize uvádí snímek Il Boemo

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Tím se zřejmě řídí i Česká televize. 1. ledna přišla s jednou filmovou premiérou (Vánoční příběh), pátek 5. ledna si přichystala další. Jaký filmový bonbonek to bude tentokrát? Snímek Il Boemo.

Radost v ZOO Praha. Duni, dcera slavné gorily Moji, porodila

Až na dřeň

Il Boemo je koprodukční historický snímek scenáristy a režiséra Petra Václava s Vojtou Dykem v titulní roli. Zabývá se životním příběhem hudebního skladatele Josefa Myslivečka, který pocházel z naší země, ale dlouhodobě žil a pracoval v Itálii, kde dosáhl svých největších úspěchů. A právě tam ho také zvali Il Boemo, což znamená italsky Čech.

Film Il Boemo

Obrázek 1 z 16

Film Il Boemo (Richard Hodonický)

Oceňovaný film vychází ze skutečného života Myslivečka, ale leccos si též domýšlí.  A co je formulkou úspěchu tohoto životopisného snímku? Co se příběhu týče, je zde řada scén tzv. na dřeň, tedy ať již vyloženě erotických scén či takových, kde se řeší například vylučování. Nechybí ani jedno znásilnění a jedna sebevražda, co se týče samotného Myslivečka, dalo by se říci, že jeho vzestup i pád je dlážděn různými milostnými vztahy.

Někdy je to možná jen vypočítavost a intrika, jindy skutečná láska, kdo ví. Každopádně je to opět sexuální život, co mu způsobí mnohé zdravotní problémy, které ho uvrhnou až na dno. 

To vše zabalené v na první pohled nádherném a luxusním dárkovém balíčku – tím je v první řadě krásná a silná vážná hudba a též vizuální stránka filmu, tedy výprava, masky, líčení a kostýmy. To vše je v případě Il Boema velmi působivé. 

Výstava plná Barbie panenek: Královna Alžběta, Twiggy i Jan Kraus na jednom místě

Před rokem se konala také doprovodná výstava k filmu s názvem Josef Mysliveček, detto Il Boemo (1737–1781). V nově zrekonstruovaném barokním Clam-Gallasově paláci na Mariánském náměstí v Praze jsme si tehdy mohli prohlédnout mnohé kostýmy i paruky z filmu. Vše doprovázely i tóny z několika Myslivečkových árií. Fotografie z výstavy si můžete připomenout v naší galerii.

výstava Il Boemo

Obrázek 1 z 22

Kostýmy z filmu Il Boemo

Související obrázky: