FotoreportážeVolný časZajímavosti z kraje

Wohnout rozpálili Benátky. Za rok se vrátí znovu

Kapela Wohnout v pátek 10. května roztančila středočeské Benátky nad Jizerou. Společně s předkapelou Resumé vystoupili v Klubu Loděnice přímo na břehu řeky Jizery.

Páteční počasí koncertu přálo, bylo celkem teplo a to i po setmění. Předskokani Resumé byli milé překvapení. Ještě nikdy jsem je neslyšela a hodnotím je velmi pozitivně.

Před podiem nejříve postávalo jen pár lidí, Resumé si však posluchače postupně přitáhli a samotná kapela byla mile potěšena zájmem o jejich tvorbu.

Po nich na stage přišli Wohnouti, kteří koncert odpálili songem Gastrosexuál. Potom jsme se dočkali spousty známých písniček, ale i novinky s názvem Nevěsta nebo naopak jejich úplně první písničky Banány. Celý set trval něco přes hodinu a půl a kapela se vyřádila i „vatou“, kterou jindy nehrají.

Zlatá labuť PODCAST: Milá zlatokopka, slabá chvilka nácka Grubera a Toni odhalila karty

Matěj Homola v průběhu koncert zmínil, že v Benátkách hrají opravdu rádi a s láskou se sem vrací každý rok, což nemají ve zvyku. Obvykle se na jednom místě objeví po dvou až třech let. Uvedl také, že s vysokou pravděpodobností přijedou i v roce 2025.

My jsme, podobně jako drtivá většina všech návštěvníků koncertu, odcházeli nadšení.

Loděnice Benátky nad Jizerou

Obrázek 1 z 36

Foto: Jan Kodrla

Související obrázky: