NepropásněteTipy na výletyZajímavosti z kraje

Stand-up komici i vítězka Superstar. Čarodějnice hlásí návrat do Zelenče… a ve velkém stylu

Sotva jsme dojedli beránka či mazanec, hned nám na dveře klepe další svátek. Na mysli máme tentokrát noc ze 30. dubna na 1. května. Ještě než nám někdo (snad!) věnuje prvomájové políbení, proběhne filipojakubská noc a na různých místech po naší vlasti zaplanou ohně. Tzv. pálení čarodějnic už v minulosti málem zaniklo a ostatně ani covidová omezení posledních let této tradici moc nepřála.

A co letos, obrátí se situace zase jiným směrem? Například obec Zeleneč v okrese Praha-východ už se chystá. Místní starosta Jiří Skřivan totiž přišel s myšlenkou „obrození“ jakési původní vize oslav Filipojakubské noci. „Pevně věříme, že „Návrat čarodějnic do Zelenče“ splní naše předsevzetí a naplní tak i původní podstatu tohoto svátku, tedy oslavu radosti a příchod teplejšího období,“ vysvětluje Skřivan.

„Formou letošních slavností bychom rádi navázali na původní model z roku 2016. Tedy plnohodnotné oslavy s umělci napříč hudebními žánry, atrakcemi pro naše nejmenší a soutěžemi, které potěší jak dospělé, tak naše ratolesti“, říká starosta a láká na pestrý program, který bude probíhat 30. dubna od 16 do 23 hodin.

Vše zahájí vystoupení klauna Lukýna pro dětské diváky, posléze se dočkáte i hudební vložky v podání pražského písničkáře jménem Láska. Humor zajistí populární stand-up komici z pořadu Na Stojáka Petr „Nasty“ Cerha, Petr Vydra a Richard Nedvěd.

Následně zahraje pop-rocková kapela Náhodný Výběr ze Soběslavi a na stagi je vystřídá vítězka soutěže Česko Slovenská Superstar Sabina Křováková, v doprovodu své kapely. Program pak uzavře veselá kapela Volant z Pardubic.

Jak organizátoři zdůrazňují, program bude zdarma. Nebudou chybět ani oblíbené pouťové atrakce. „Naším přáním je, aby se občané Zelenče příjemně pobavili, a aby se v této opravdu nelehké době odreagovali a užili si to,“ přeje si starosta Zelenče Jiří Skřivan.

Čarodějnice v Zelenči

Kde se ještě letos bude „pálit“?

  • Dubeč (jihovýchod Prahy), za Tescem – od 16 hodin
  • Mělník, Park Na Podolí – 16 – 22 hodin
  • Jesenice, louka mezi Mladíkovem a Zdiměřicemi, od 16 hodin
  • Úvaly, hřiště pod kostelem, od 15 hodin – vystoupit by měli se svými kapelami i Vojta Kotek či Kamil Střihavka
  • Brandýs nad Labem, na Sokolském hřišti, od 15 hodin
  • Mladá Boleslav, Krásná louka, od 14:30 – součástí má být i airsoftová střelnice a ukázky policejní výstroje i výzbroje Městské policie
  • Český Brod, na horním hřišti (ul. Žitomířská / Na Vyhlídce), od 17 hodin

Související obrázky:

Napsat komentář