Filmové podfukyTipy na výlety

Herecký koncert Kozuba? To je film Spolu… Kde se natáčelo?

Štěpán Kozub je jméno, které je posledních pár let spojeno především s komedií a též tvorbou ostravského Divadla Mír. 

Sousední království 120 kilometrů od sebe: Kde se natáčela pohádka Tajemství staré bambitky 2?

O tom, že je to ale vynikající herec, skvělý i v naprosto vážných polohách, jsme se mohli přesvědčit například ve filmu Spolu z roku 2022, jenž napsali a zrežírovali David Laňka a Martin Müller na motivy divadelní hry italského autora jménem Fabio Marra. Kozub zde zahrál hlavní roli Michala, postiženého muže, který se v podstatě chová stále jako malé dítě. 

Zrzka z Bambitky i »Hofbauer«

Potřebuje tak péči, kterou mu bez mrknutí oka dopřává jeho maminka v podání Veroniky Žilkové. Do jejich života se ale po dlouhé době vrací i Michalova sestra Tereza (nebo jak by řekl on sám – TERINA!) alias Kamila Janovičová. Tuto rusovlásku si jistě budete pamatovat též z pohádky Tajemství staré bambitky a též z jejího pokračování. V obou filmech jí byl partnerem Tomáš Klus.

Ve filmu Spolu ho vystřídal Marek Němec, poslední dobou tvář primáckých seriálů, ať již doktora Hofbauera, co procházel Modrým kódem, Sestřičkami i 1. Misi, nebo Charlieho, okouzlujícího a věčně hláškujícího podvodníka v ZOO.

Z hlediska obsazení je pak zajímavé, že malou roli recepční ve firmě, kde Tereza pracuje, si zahrála i muzikálová zpěvačka Marianna Polyáková, kterou v pražském Kalichu můžeme vídat v muzikálu Voda (a krev) nad vodou s písněmi skupiny Elán. V Národním divadle moravskoslezském v Ostravě zase dostala roli Marii v muzikálu West Side Story. 

V sousedství kuchaře Emanuela

Pokud byste film Spolu ještě neznali, můžete jej v současnosti najít v české nabídce Netflixu. A v případě že už jste ho viděli, můžete se s námi zase jednou vydat po stopách natáčecích míst. Kde bydlí filmový Michal a jeho maminka? Kam se za nimi vrací Tereza?

Cinestar (nejen) v Boleslavi nabízí zajímavé novinky. Co třeba Rychle a zběsile?

A pokud máte radši Itálii, tak tu zase najdete naproti. Přímo přes ulici od filmového domu se totiž nachází Ristorante Little Italy da Emanuel. Že vám to možná něco říká? Napadlo mě to samé a pak jsem si vzpomněla – podnik nepatří nikomu jinému než televizní hvězdě, kterou jsme mohli vídat kromě kulinářských pořadů třeba i ve StarDance, kde v 8. řadě tančil s Lucií Hunčárovou. Není to nikdo jiný než Emanuele Ridi alias Manu. Jen pozor, pokud byste si chtěli dopřát zážitek a dobré jídlo v této restauraci, připravte si raději plnou peněženku. Přece jen to není z míst nejlevnějších.

Žabka bez Kopty 

Ani jedna z restaurací si ve snímku nezahrála, ale objevila se tam večerka Žabka. Nejprve jen zvenku, když Michal prochází s nákupem kolem a nerudný majitel se ptá, proč to nenakoupil u něj. Později následujeme Michala i dovnitř, když tu má záchvat, z něhož tedy pan majitel Špaček nemá vůbec radost. Ale patří mu to, nemá na něj pouštět psa, viďte? Tuto nesympatickou roli si ostatně zahrál veskrze oblíbený herec Václav Kopta

Mimochodem obchod se nachází i ve skutečnosti jen pár kroků od domu, kde Michal s maminkou ve filmu bydlí. Ale asi tu Václav Kopta ve skutečnosti neprodává… I když třeba byste ho tu potkat mohli, jelikož do Bubenče to rozhodně nemá daleko. 

Bubeneč

Obrázek 1 z 28

Film, co si zahrál ve filmu Spolu

Související obrázky:

Napsat komentář