Zajímavosti z kraje

Sousední království 120 kilometrů od sebe: Kde se natáčela pohádka Tajemství staré bambitky 2?

Na Štědrý večer byla televize samozřejmě plná pohádek, ať již těch klasických, nebo novinek. Česká televize uvedla například Tajemství staré bambitky 2 s Tomášem Klusem, Kamilou Janovičovou a především Ondřejem Vetchým a Veronikou Khek Kubařovou. Kde se pohádka natáčela?

Druhé pokračování oblíbené pohádky se točila celkem 27 dní, a to na 8 různých lokacích v Čechách. Stejně jako v prvním díle, i ve »dvojce« si zahrály skanzeny v Přerově nad Labem a Kouřim – oba se přitom nachází právě u nás ve Středočeském kraji.

Ovšem co se týče zámku, v němž žije královská rodina, došlo v pokračování pohádky ke změně. V Tajemství staré bambitky totiž princ Jakub alias Tomáš Klus »bydlel« na Lemberku (a v menší míře se objevil i Bítov), ve druhém díle už coby král přesídlil do Mníšku pod Brdy. Právě tam v pohádce žije společně se svou rusovlasou ženou Aničkou (Kamila Janovičová) a dcerou Johankou (Valetýnka Bečková). A jelikož Mníšek najdeme v okrese Praha-západ, máme to k pohádkovým hrdinům zase o něco blíž.

„Hledali jsme něco podobně malebného, jako byl hrad Lemberk, na kterém se natáčela ‚jednička‘. Mníšek pod Brdy se líbil panu režisérovi a architektovi a vzhledem k dojezdu 20 minut od Prahy byla spokojená i produkce,“ uvedla na webu České televize vedoucí produkc Soňa Macharáčková. Největší radost měl z tohoto výběru Tomáš Klus. Bydlí totiž právě v Mníšku a měl to tak do práce nejblíže.

 

Kubařová v Jindřichově Hradci

Natáčelo se ale též v kraji jihočeském, které si zahrálo další království. V něm více či méně úspěšně a šťastně vládne královna Julie (Veronika Khek Kubařová), která nemá moc štěstí v lásce. Zato zámek má nádherný, jedná se totiž o Jindřichův Hradec. „Zámek Jindřichův Hadec jsme vybrali, jelikož jsme hledali malebné a krásné prostředí, které nabídne spoustu možností a zákoutí, a tím Jindřichův Hradec bezpochyby je. Vše umocnil absolutně profesionální a milý personál v čele s kastelánem, který naší pohádce fandil a svým přístupem nám opravdu hodně pomáhal,“ doplnila Macharáčková.

Hradec se navíc v pohádce objevil interiérem i exteriérem. Skutečný dámský salon tak suploval ložnici Julie a místní černá kuchyně si ve snímku dokonce zahrála hospodu. Venku, v okolí zámku, se zase do sebe zamilovali Julie s Karabou (Ondřej Vetchý). Na nádvoří pak úřadovali především proradní rádcové Ferenc a Lorenc (Miroslav Vladyka a Jiří Lábus) a snažili se přechytračit místní poddané. V menší roli se zde opět představila Lucie Kožinová, kterou jsme zmiňovali například v souvislosti s filmem Vánoční příběh.

V roli vojáka se zde také objevil Otmar Brancuzský, oblíbený pohádkový herec a také dabér, který ale bohužel v říjnu 2022 náhle odešel z tohoto světa. »Bambitka« tak byla jednou z jeho posledních příležitostí před filmovou kamerou. 

Pokud byste se do Jindřichova Hradce do budoucna vypravili, čeká tam na vás či vaše nejmenší, milé překvapení. „Díky vstřícnosti produkce jsme se domluvili na zapůjčení řady kostýmů, které prezentujeme přímo v interiérech, v nichž se daná scéna natáčela,“ uvedl pro Blesk.cz kastelán Zámku Jindřichův Hradec Jan Mikeš

Pekelně dlouhá štreka

Ale nebylo by to ono, kdybychom vám zase neodhalili alespoň jeden filmařský podfuk, že? Tentokrát je to celkem očividné. V pohádce jsou totiž obě království, tedy to, kde vládne Karabova dcera s manželem Jakubem, i to, kde žije královna Julie, velmi blízko u sebe. V podstatě by se dalo říct, že spolu sousedí, ale především – v rámci příběhu postavy běžně chodí z jednoho království do druhého a zvládají to podle všeho v rámci jednoho dne… Jenže ve skutečnosti bychom se tedy pořádně prošli, kdybychom chtěli dojít z Mníšku až na Jindřichův Hradec. Přece jen tato místa dělí víc než 120 kilometrů a cestu pěšky Google mapy odhadují na dlouhých 23-26 hodin.

Tajemství staré bambitky 2

Obrázek 1 z 20

Jindřichův Hradec si zahrál v pohádce Tajemství staré bambitky 2

Související obrázky:

Napsat komentář