Filmové podfuky

Falešný Hloubětín: Kde je byt, o nějž se Hádkovi prohádali celým filmem

„Hloubětín!” pronese skoro až zasněně Sandra Nováková v roli Silvy ve filmu Hádkovi, když se ocitne na sídlišti a prohlíží si to tam. Tato hláška byla výrazná už v traileru a zároveň je i úplně prvním slovem, které na plátně zazní.

Herecký koncert Kozuba? To je film Spolu… Kde se natáčelo?

Hloubětín není Hloubětín

V tomto komediálním snímku se zápletka točí kolem jednoho docela obyčejného bytu a rodinných sporů o to, kdo ho po smrti dědečka zdědí a jak s ním naloží. Jednat se má právě o bydlo v Hloubětíně na Praze 9, ale myslíte si, že se tam snímek i natáčel? Chyba lávky! 

Tentokrát nás filmaři podfoukli skutečně mistrovsky a filmový Hloubětín zasadili do prostředí úplně jiné pražské čtvrti – Písnice v městské části Libuš. Jedná se o Prahu 12 (ta spadá pod Prahu 4). 

Upřímně, že to není skutečný Hloubětín, jsem si byla téměř skálopevně jistá už v kině, přece jen v Hloubětíně jsem chvíli chodila na střední školu, jezdím tam do bazénu a vlastně se v okolí vyskytuju docela často. Kde se ale onen panelák s bytem, o nějž v této komedii běží, nachází, to odhalil opět web Filmová místa.

Když Hádkovi, které je v současnosti možné zhlédnout na Netflixu, začínají, ocitáme se na malém náměstí s výraznými hodinami. Na parkoviště přijede růžové auto se sklápěcí střechou, z něj vystoupí Silvia a Adam, tedy Sandra Nováková a Jakub Prachař. Ona řekne již zmíněnou hlášku a pak plivne žvýkačku na zem. Později na to samé místo přijíždí další vůz a v něm Tereza a David, v podání Jitky Čvančarové a Hynka Čermáka.

Rodinná idylka

Ona se směje růžovému autu, aniž by tušila, komu patří a za čí peníze si tohle žihadlo vlastně pořídili. To vše se natáčelo na adrese Libušská 115. I ve skutečnosti je tam malé parkoviště, jinak na malinkatém náměstí najdete také různé restaurace a večerku.

Dům Kláry ze seriálu Jedna rodina stojí na úžasném výletním místě. A my víme kde

Pokud by si filmové postavy chtěly ale nakopit něco víc, mohly by navštívit nedalekou tržnici Sappa. Rozhodně by to bylo blíž než na bleší trhy na Kolbenově, které jsou zase lépe dostupné z pravého Hloubětína. 

Pravda ale je, že všichni Hádkovi mají trochu jiné starosti. Sice tvrdí, že jdou nakrmit želvu, ale ve skutečnosti obě ženy touží změřit si byt dřív, než to udělá ta druhá. A je jim jedno, že dědeček, tedy majitel bytu, ještě žije. Pánové se nejprve jen vezou s nimi, ale postupně se také na ně leccos dozvíme.

Vznikne řada absurdních situací a atmosféra stále houstne… zkrátka typická rodinná sešlost. Jak to asi může dopadnout jinak, než průšvihem. 

Film Hádkovi

Obrázek 1 z 22

Filmový Hloubětín v Hádkových - dům s lodžiemi

Související obrázky:

Napsat komentář