Zajímavosti z kraje

Příští stanice… Springfield? Nový hlas MHD bude »Vočko« a Mentalista Vondráček

„Vysočanská… příští stanice: Nádraží Libeň.“ Jaký hlas se vám vybaví, když čtete tato slova? Pravděpodobně ženský, jelikož již 26 let slýcháme v dopravních prostředcích Dagmar Hazdrovou. Ovšem tomu bude brzy konec. Pražský dopravní podnik před časem ohlásil, že chystá vybrat nový hlas městské hromadné dopravy. Po veřejné anketě už jsou nyní známy i výsledky.

Novým hlasem, který nás bude provázet na cestách po Praze, ale i v dalších spojích ve Středočeském kraji, bude Jan Vondráček. Herec a dabér, kterého jste nedávno mohli vidět například v minisérii Iveta či ve filmu Atlas ptáků. Pravděpodobně ho ale budete znát spíše právě po hlase. Často nás v reklamách láká na lahodné kuře z KFC, případně nás v seriálu Simpsonovi baví jako barman Vočko.

V anketě o nový hlas MHD se »utkal« s dalšími kandidáty, mezi nimiž byla i jeho dabingová kolegyně Jitka Moučková neboli Penny z Teorie velkého třesku. Dále pak Anna Císařovská a Jakub Stárek. V rámci „castingu“ museli všichni speakeři zkušebně namluvit některé názvy stanic. Od půlky května do půlky června pak probíhala anketa na internetu a vox populi rozhodl jasně – z 200 013 lidí jich podle webu Pražská Drbna pro Vondráčka hlasovalo 124 316. Ukázku si můžete poslechnout zde:

Srostl s Mentalistou

„Jsem překvapený z těch čísel, které jsem dostal. Těší mě, že se můj hlas tolika lidem nezprotivil po té dlouhé době, co se hlasem živím,“ okomentoval to na tiskové konferenci Jan Vondráček, který dříve také namlouval Stevieho ze seriálu Griffinovi či titulní postavu v seriálu Mentalista

Právě policejní konzultant Patrick Jane v podání Australana Simona Bakera mu obzvlášť přirostl k srdci. „S tou figurou jsem už byl hodně propojenej a bavilo mě to. Jednou jsem dokonce přiletěl do Paříže na představení a u letiště přes tři baráky byl obrovský bilboard s reklamou na další řadu Mentalisty na francouzské televizi. Já vylezl z letadla, a jak jsem byl zpitomělej, tak jsem měl pocit, že tam jsem já. A říkal jsem si: Co tam dělám?“ vyprávěl nedávno v podcastu V českém znění.

„Jak na něj člověk pořád kouká a mluví ho, tak se s ním zvláštně ztotožní. Takže pro mě bylo každé ráno zklamání, když jsem se podíval do zrcadla a nevypadal jsem jako Simon Baker,“ dodal se smíchem herec, jenž za roli Janea v Mentalistovi dostal i diváckou Cenu Františka Filipovského za dabing. Také proto ho posléze mrzelo, když byl v této roli  přeobsazen. Nahradil ho brněnský dabér Martin Sláma. 

Pražská MHD

Obrázek 1 z 5

Ilustrační foto (Facebook: Pražská integrovaná doprava)

Související obrázky:

Napsat komentář