Filmové podfukyTipy na výlety

Za vším hledej… Kde se točila romantická komedie s Vašutem a Vagnerovou?

Láska existuje. Touto okřídlenou frází končí česká romantická komedie s názvem Za vším hledej ženu. Co se týče filmových lokací, tentokrát říkáme spíš – za vším hledej Ostravu.

Výlet na planetku Malý princ: Výstava, kde vládne klid a ticho

Vagnerová učaruje Vašutovi

Opět se jednou v článku vydáváme poměrně daleko za hranice Středočeského kraje, ovšem přiznám se, že jsem zkrátka v tomto případě neodolala. Už když jsem tento film viděla poprvé, byla mi v něm jedna ulice povědomá a byla jsem si jistá, že se nachází právě v Ostravě, navíc jen pár kroků od hotelu Maria,kam se poměrně pravidelně vracím, když potřebuji někde přespat po divadelní výpravě do Divadla Jiřího Myrona.

Když jsem tam vyrazila minule (a navštívila jsem výstavu Malý princ Elišky Podzimkové, jak už jste se zde mohli dočíst dříve), byla jsem se na natáčecím místě podívat, a proto jsme dnes tady. Navštívíme společně dům číslo 1638/23 v ulici 30. dubna, kde ve filmu Za vším hledej ženu, který můžete zhlédnout na Netflixu, bydlela hlavní hrdinka Alex v podání Hany Vagnerové.

Tuto lokaci tak navštívíme hned několikrát – zvenku dům vidíme například, když ji přijede navštívit Albert alias Marek Vašut. Právě do něj se Alex proti všemu zdravému rozumu zamiluje. Vašut zde jako již tradičně hraje muže velmi sebevědomého a přelétavého, který se nehodlá vázat. Brzy ale kouzlu krásné Alex podlehne též, zvlášť, když nabyde dojmu, že ona o něj zase tolik nestojí. Zkrátka odříkaného největší krajíc, je z toho láska jako trám.

Barokní oáza klida v srdci Prahy: Už jste navštívili Vrtbovskou zahradu?

Plno zvratů

Jindy zase před domem Alex zastaví taxík a z ulice do okna na svou kamarádku volá kamarádka Marta v podání Terezy Rychlé (za svobodna Krippnerové). Ve skutečnosti choť Ondřeje Rychlého, v ději je single a zrovna oslavuje to, že získala vytoužený kšeft v rádiu. Dohodí jí ho postava Martina, tedy Marek Němec. Martin se do Marty navíc zamiloval, což je trochu problém vzhledem k tomu, že je tak trochu ženatý, navíc s její další kamarádkou Irenou (Betka Stanková).

Jak se tenhle vztahový propletenec vyřeší? To už se dozvíte v samotném filmu a nutno říct, že v poslední čtvrtině filmu nás čeká ještě jeden pořádný zvrat neboli plot twist, jak se říká.

Za vším hledej ženu

Obrázek 1 z 20

Ve filmu si zahrálo město Ostrava Reprofoto tv

V hlavní roli Ostrava

Kromě již zmíněné ulice 30. dubna si ve snímku zahrálo i ostravské letiště. Celý příběh tam začíná, když Alex s Martou ukradnou Albertovi taxík. Později Albert odlétá na služební cestu a také se z ní vrací.

Rovněž ve scéně, kdy Alex běží v parku, je vidět záběr na město, jemuž dominuje ostravská Nová radnice. Ta je vidět také z ulice, kde bydlí Alex. Daleko by to k ní určitě neměla, kdyby si chtěla udělat výlet a tuto zelenou ocelovou věž o  85,6 metrech zdolat. Kdyby jí nestačil dech, mohla by využít i rychlovýtah.

Na stavbě dokončené v roce 1930 jsou zajímavé i ikonické hodiny s ciferníkem o průměru 3,5 metru, které váží cca 2 tuny. A jelikož filmová Alex očividně v Ostravě bydlí, jistě má i OSTRAVACARD!!!, díky čemuž na věži dostane 20 procent slevu ze vstupného.

Související obrázky: