DivadloNepropásněteTipy na výlety

Dracula, písničky z Olympicu i dvojí život Kratiny: Co nabídne Kultura pod hvězdami na Sychrově?

Kdo miluje divadlo, asi příliš neocení to, že v létě mají většinou umělecké scény prázdniny. Naštěstí je tu Kultura pod hvězdami, která nám zážitky přiveze až pod nos na řadu letních scén. Kam bychom se mohli vypravit? První zastávkou by mohl být Sychrov, ač je už za hranicemi našeho kraje.

Turisté mají o střední Čechy čím dál větší zájem. I ti zahraniční

Muzikál i komedie

Na Sychrov zavítá Kultura pod hvězdami již v červenci, poprvé 26.7. Od 20 hodin tam zazní samé osvědčené hity skupiny Olympic, ovšem leckdy v nových aranžích a rozhodně z úst jiných interpretů, než na jaké jsme zvyklí. A to díky hit muzikálu z produkce Divadla Broadway s názvem Okno mé lásky.

Okno mé lásky

Bude se tedy jednat o koncertní verzi muzikálu, tudíž leccos bude možná vynecháno a zjednodušeno, každopádně zábava je zaručena, a to i díky skvělým účinkujícím – vystoupit by měli Martin Schreiner či Vojtěch Drahokoupil (známí z Tvoje tvář má známý hlas), Kateřina Marie Fialová, rapperka Sharlota, muzikálový matador Bohouš Josef a Pavlína Ďuriačová, která vás jistě nadchne energií a elánem coby teta Agáta. 

Dokud nás milenky nerozdělí

Pokud byste raději místo zpěvu dali přednost rozverné komedii s názvem Dokud nás milenky nerozdělí, máte možnost hned 27.7. od 17 hodin. Francouzská inscenace v překladu Anežky Svobodové vypráví o zmatcích poté, co se provalí, že hlavní hrdina Francis (Vladimír Kratina) žije dvojí život a kromě ženy Rosalie (Veronika Freimanová) má i milenku. Nebo možná nejenom jednu? Dále se můžete těšit na Luďka Nešlehu, Kateřinu Lojdovou, či Štěpánku Křesťanovou, Janu Bernáškovou, nebo Karolínu Vágnerovou.

Mlčeti zlato, ale smích vítězí… Energický Čenský a rázná Morávková pobavili Kačinu

Program pro děti i Dracula

Ještě tentýž den, ovšem od 20:30 pak legraci vystřídá opět hudba, a to koncertní verze slavného českého muzikálu Michala Davida Tři mušketýři, který obvykle vídáme v Divadle Broadway. Přijet by na Sychrov měli například Marian Vojtko, Josef Vágner, Linda Finková, Kamila Nývltová a Vojtěch Drahokoupil. 

Tři mušketýři

V neděli 28.7. pak bude na Sychrově vyloženě nátřesk – odehrají se zde hned tři akce. Program od 14 hodin otevře koncert zpěvačky BibiBum, která má připravený bohatý program pro děti. Nejmenší diváci si budou moci zatančit a zazpívat spolu s ní a s jejím kamarádem, medvídkem Baxíkem.

BibiBum

Kultura pod hvězdami nezapomněla ani na starší děti a teenagery, protože v 17 hodin rozjede svou show skupina Lollipopz alias Anet, Amy, Neli a Annie, které mají na repertoáru třeba skladby jako Lollymánie či První láska.

Lollipopz

Večer pak skončí v náruči nejslavnějšího českého muzikálového upíra – v koncertní verzi muzikálu Dracula z pera Karla Svobody, Zdeňka Borovce a Richarda Hese se od 20 hodin představí Daniel Hůlka, Tomáš Trapl, Josef Vágner, Linda Finková a Alžbeta Bartošová. Z tanečníků pak Petr Faltus, Jiří Minařík, Jana Sochůrková, Martina Fantová.

Dracula

Filmové záběry: Sychrov v pohádce Zlatovláska

Obrázek 1 z 59

Babička přichází do zámku, ale vzala to očividně přes park.

Související obrázky: