Tipy na výletyVolný časZajímavosti z kraje

Fascinující Svět medúz vás ohromí. Stavte se na pražské Pankráci

Poprvé v životě jsem navštívila úschvatný Svět medúz na pražské Pankráci. Nikdy jsem tady nebyla a z doslechu jsme věděla, že areál sice není příliš velký, ale jinak, že se jedná o nádhernou expozici. Realita zásadně předčila očekávání. Svět medúz je opravdu úchvatný a klidně bych se sem podívala znovu.

Vstupenky kupujeme po příchodu na pokladně Světa medúz. Hned vedle ní je turniket, kterým se dostáváme dovnitř. Na samém začátku expozice nás vítá několik menších akvárií. U každého je vždy cedulka se jménem dané medúzy a s krátkým povídáním o ní, které bývá plné zajímavostí.

Medúzy přežily dinosaury

U jednotlivých akvárií pokaždé stojíme několik minut a pozorujeme fascinující „nesmrtelné“ živočichy, kteří Zemi obývali ještě před dinosaury. Do toho hraje tajemná hudba, která zve k dalším a dalším akváriím plným živočichů se vzdáleného světa oceánů.

Novinka v pražské ZOO. Pojďte se podívat na voliéru Sečuán

 

V celé expozici a svítí pouze akvária. Vidíme nejen ta s medůzami, v dalších si prohlížíme také další plná fytoplanktonu. Všímám si holčičky, která volá na maminku, že se bojí a už nechce jít dál. Odhadem bych jí tipla 4-5 let. Říkám si, že pro takto malé děti to tady může být náročné právě kvůli tmě.

Procházíme celou výstavu až k největšímu akváriu, které je absolutně úchvatné, nemůžu z něho spustit oči.

Ještě přijdeme

Svět medúz opravdu není obrovský, ale je nádherný a navíc medůzy jsou velmi náročné na chov. Odcházím s pocitem dobře utracených 260 korun. Přesně tolik totiž stojí vstupenka pro dospělého.

Krásná příroda i kraj seriálových »mordů«… To je Modrava

Rodiny s dětmi zde mohou využít ještě další možnosti, kterak zabavit potomky. Toho nevyužíváme a odcházíme s pocitem, že jsme tady nebyli naposledy.

 

 

Foto: Alena Píchová
Foto: Alena Píchová

 

 

Související obrázky:

Napsat komentář