NepropásněteTipy na výletyVolný čas

Tři oříšky od fanoušků Libuše Šafránkové… Jaká je výstava kostýmů očima návštěvníků?

„Kouzlo tří oříšků křídla ti dává vyhrát – jednou, dvakrát, třikrát.“ Byly to Tři oříšky pro Popelku, a proto jsme i my pro vás tentokrát vybrali hned tři dojmy návštěvníků z prohlídky Libuše Šafránková: Jak ji máme rádi.

Výlet do pohádky pro děti i dospělé? Výstava Libuše Šafránkové prodloužena do půlky ledna

Expozice je k vidění ve Strahovském klášteře již od 30. listopadu, velký zájem se o ní ale strhl na přelomu roku, tedy těsně předtím, než měla původně výstava končit. Ještě než ale přišlo 1. ledna nového roku 2023, přišla informace o jejím prodloužení – poslední možnost tak budou mít návštěvníci 15. ledna.

My jsme pro vás vyzpovídali tři ochotné návštěvníky, kteří se na Strahov vypravili 30. prosince, leckdy i z velké dálky.

„Paní Šafránková je od dětství moje oblíbená herečka. Mrzelo mě, že skončila s divadlem dřív, než jsem stačila dostudovat a vydělávat peníze. Určitě bych se na její představení vypravila a následně si na ni počkala, abych ji mohla požádat o podpis,“ prozradila Středočeskému magazínu Libuše Nedvědová, která s herečkou dokonce sdílí i totéž křestní jméno.

„Bohužel můj sen se nesplnil, ale potěšilo mě, že jsem se s ní mohla setkat alespoň prostřednictvím velmi zajímavé výstavy jejích kostýmů a osobních věcí v příjemném prostředí Strahovského kláštera. Mám ráda i její sestru, proto mě potěšil i kostým z Malé mořské víly, kde si zahrály spolu,“ doplnila Líba, která do Prahy přijela až z Mostu.

„Výstava kostýmů z filmů s Libuškou Šafránkovou není jen pouhou ukázkou kostýmů, naleznete zde i spoustu informací a rozhovorů s jejími blízkými. Návštěvu doporučuji, ale varuji vás, obalte si nervy, v nikdy nekončící frontě to budete potřebovat :D,“ varuje zase Nikola Čeňková, rodačka z Prahy, v současnosti studentka v Hradci Králové.

Příběh krále Artuše okořeněný vtipem. Městské divadlo Kladno se dnes loučí s bláznivým Spamalotem

Pár slov nám věnoval také pan Ladislav Zuzánek. „Výlet nejen do světa pohádek je pro každého něco jako splněné přání. Pokud se jedná o krásnou ženu, kterou Libuše Šafránková byla, je a bude, tak se přání zdvojnásobí,“ uvedl Láďa, který pochází až z Krkonoš. 

„Krásná výstava a průřez celé její kariéry. Z celé výstavy vůbec neodcházím smutný. Díky ní jsem si uvědomil, jak šťastná a milovaná žena to byla. Děkuji všem, kteří se podíleli na přípravě této krásné výstavy,“ dodal.

Pokud vy se chcete vypravit do pohádky, máte ještě poslední možnost výstavu navštívit.

Otevírací doba:

Každý den – 9.00-12.00, 12.30-17.00

Více info na webu Strahovského kláštera

Výstava ve Strahovském klášteře

Obrázek 1 z 79

Výstava Libuše Šafránková: Jak ji máme rádi

Související obrázky:

Napsat komentář