NepropásněteVolný časZajímavosti z kraje

V Hořovicích připravili zajímavou výstavu. Startuje již v pátek

V galerii Starého zámku v Hořovicích připravili skvělou výstavu obrazů a fotografií s názvem Hledání struktury. Autory jsou Miloslav Hořický, Jiří Kreissl, Daniel Kreissl. Na slavnostní otevření můžete dorazit pátek 15. září v 17 hodin. 

Anotace

Tři generace jedné rodiny se setkávají na společné výstavě vůbec poprvé. Spojnicí mezi díly Miloslava Hořického, Jiřího a Daniela Kreisslových není jen příbuzenský vztah, ale zejména téma přírody. Příroda, přírodní zákony a struktury se staly hlavními náměty jednotlivých děl, i když každý z umělců k nim přistupuje zcela jinak. Miloslav Hořický (1924-1982) čerpal z krajiny Berounska a jižních Čech své náměty.

Svůdná violoncellistka i duet z Fantoma ve třech… Jak se povedl dvojitý narozeninový koncert v Karlíně?

 

Zachycoval reálně existující krajinu, osobitě ji pojednával a transformoval vlastní výpovědí, aby následně od viděných podob přešel ke krajinám vnitřním stejně jako jeho zeď Jiří Kreissl (*1950), který se ve svým malbách věnuje zejména krajině vnitřní a fantaskní. Inspiruje se krajinou Českého krasu, obohacuje ji však tak, aby představil fantazijní světy, které mohou být stejně reálné jako okolí viděné našima očima.

Nejmladší Daniel Kreissl (1974*) zachycuje přírodniny objektivem svého fotoaparátu, a přitom je přetváří buď prostřednictvím světla, či pomocí osové souměrnosti, a dává tím svým záběrům novou výpovědní hodnotu, posunuje realitu do nadreálna. Fotografický obraz tak přibližuje malířskému dílu.

Autor: Muzeum Hořovice

 

Související obrázky:

Napsat komentář