Filmové podfukySeriályZajímavosti z kraje

Tisíc »domovů« seriálové Ivety: Praha i Hradčany si zahrály Frenštát

Tisíc obyčejných věcí je prý nad tisíc objevů – alespoň se to tvrdí v písni Ivety Bartošové, která se objevila i v prvním díle minisérie Iveta (ta se nově přesunula z Voyo i na obrazovky TV Nova) a dala dokonce této první epizodě i název. Dalo by se ale s trochou nadsázky říct, že měla seriálová Iveta také „tisíc domovů“.

Jak to? Filmaři totiž vybírali lokace k natáčení opravdu pečlivě a rozmanitě a opět se jim podařila řada „filmařských podfuků“, kterých si možná běžný divák ani nevšimne. V prvním díle trávíme hodně času přímo v rodině Ivety a tím pádem i v jejich domě, který je v ději umístěn do Frenštátu pod Radhoštěm, kde ostatně vyrůstala i skutečná Iveta Bartošová.

Minisérie Iveta

Obrázek 1 z 13

Vojtěch Vodochodský jako Petr Sepeši a Anna Fialová jako Iveta Bartošová

Jenže ve skutečnosti je dům, který jsme mohli v záběrech vidět, úplně někde jinde – a shodou okolností se nachází ve Středočeském kraji. Konkrétně se jedná o budovu v obci Hradčany. Ta se nachází v okrese Nymburk, 12 kilometrů od Poděbrad. Z Poděbrad se do Hradčan dostanete autobusem 598 a pokud byste jeli autem, jste v cíli ani ne za patnáct minut.

Ale zpět k seriálu – když se Iveta doma rozhádá s maminkou a sestrou, odchází z domu v Hradčanech,… jenže když dojde na vyhlídku a prohlíží si město, které už tehdy toužila vyměnit za Prahu, už je opravdu ve Frenštátu. Když se pak za tmy vrací domů a na ulici před domem spatří cizí auto, už jsou to zase Hradčany u Poděbrad. To je ale panečku filmařské kouzlo, že?

Sbor v Bohnicích

 Jako by to nestačilo, seriálový Frenštát si zahrálo ještě několik dalších míst. Rovněž v 1. díle jsme mohli sledovat vystoupení pěveckého sboru, v němž zpívala jak Iveta (Anna Fialová), tak její dvojče Ivana (Eliška Křenková). Sbormistryně v podání Jany Bouškové vybrala Ivanu, aby zazpívala sólo, jenže ta je nervózní, a tak ji nakonec nahradí Iveta.

V hledišti sedí jejich rodiče, jsou na dceru velmi pyšní a tleskají. Tak právě tato scéna vznikala v pražském Divadle Za plotem, které se nachází přímo v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice. Možná to zní trochu překvapivě, ale nejenže je umělecká scéna obklopena krásným zeleným parkem (a navíc přímo před budovou staví i autobus), navíc nabízí i řadu možností kulturního vyžití a své příznivce a návštěvníky si rozhodně našla.

Můžete zde navštívit nejen divadelní představení, ale i koncerty a také kino. Pokud tam zavítáte a ocitnete se v Hlavním sále, možná vám bude povědomý, právě díky scéně ze seriálové Ivety. Navíc mohu říct, že místní personál je velmi milý a ochotný. 

Minisérie Iveta: Rodný dům Ivety

Obrázek 1 z 22

V 1. díle hodně času trávíme v domě Ivety Bartošové. Právě tam za ní přijede Petr Sepéši.

Související obrázky:

Napsat komentář